Podziękowania od Szkolnego koła Caritas

Drodzy rodzice i uczniowie naszej Szkoły
Akcja Misyjny Tornister dobiegła końca i osobiście uważam, że zakończyła się sukcesem waszych otwartych serc. Po raz kolejny pokazaliście, że pielęgnujecie i szerzycie przykazanie Miłości Bliźniego. Dzięki Wam dzieci z Kenii, Tanzanii, Papui i Nowej Gwinei będą mogły być zaopatrzone w potrzebne przybory szkolne.

Wszystkie zebrane rzeczy zostały już przewiezione do kościoła w Halinowie, a stamtąd w najbliższy czwartek (21.11.) rozpoczną podróż do docelowych krajów. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w Akcji.
Maria Lipiec- opiekun Szkolnego Koła Caritas

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Wolontariusze czytają dzieciom

W Szkolnym Kole Caritas czytanie dzieciom – naszym młodszym koleżankom i kolegom trwa cały semestr. Jak widać dzieci są zadowolone i zainteresowane czytanymi im historiami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Podziękowania

pola nadziei

„Nie wolno przechodzić obojętnie.
Musimy zatrzymać się obok cierpiącego,
bez względu na to, kim jest.
To dar z nas samych.”

(Jan Paweł II)

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele
Dziękujemy Wam za dar Waszych Serc – Dar Waszej Miłości. W dniach 1-22.10.19r w ZSP w Halinowie trwała coroczna akcja „Pola Nadziei”. Wzięły w niej udział wszystkie oddziały naszej społeczności. Od przedszkola przez oddziały przedszkolne, klasy 1-3, a kończąc na klasach 4-8 – dzieci z rodzicami i wychowawcami bardzo się zaangażowali w zakup cegiełek w postaci cebulek żonkili, aby wspomóc Hospicjum Domowe Księży Marianów przy ul.Tykocińskiej w Warszawie. To dzięki Wam Kochani Rodzice i Waszym dzieciom udało się sprzedać 500 sztuk cebulek żonkili, z których dochód, w wysokości 1250 złotych, został przekazany wspomnianemu Hospicjum. Dziękujemy również katechetkom – p. H. Kuleszy i A. Wesołowskiej za koordynowanie akcją w przedszkolu i klasach 0-3 oraz wszystkim wychowawcom, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie.
Młodzież Szkolnego Koła Caritas i ich opiekun Maria Lipiec
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)Wolontariusze Caritas czytają bajki

Jesteśmy zachwyceni że możemy przychodzić do przedszkola i czytać bajki takim wspaniałym dzieciakom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)Szkolne Koło Caritas

Nasi wolontariusze już myślą o podopiecznych domów opieki. Przygotowujemy okolicznościowe kartki dla osób chorych i starszych. Razem tworzymy naszą tablicę informacyjną.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (5 votes cast)Misyjny Tornister – dar dla małego przyjaciela z Afryki

Nasze dzieci na pewno są już wyposażone do szkoły i może chciałyby zakupić chociaż jeden przedmiot dla rówieśnika w Afryce. Zwracamy się z ogromną prośbą! Potrzebne są artykuły szkolne dla dzieci ze szkół w Tanzanii, Kenii, Papui i Nowej Gwinei. Rok szkolny w tych krajach zaczyna się w grudniu. Zbiórkę przedmiotów szkolnych: kredki, długopisy, temperówki, kleje w sztyfcie, flamastry, linijki, zeszyty, bloki rysunkowe, papier kolorowy itp. przeprowadzamy w terminie do dnia 10 listopada.
Za każdą chęć pomocy serdecznie dziękujemy .
Szkolne Koło Caritas

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)Strona 1 z 3123