Dziękujemy za pomoc Ukrainie

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, uczniom i pracownikom naszej szkoły, którzy otworzyli serca i tak aktywnie uczestniczyli w zbiórce produktów żywnościowych oraz środków czystościowych, prowadzonej w dniach 1-14.03.22 uruchomionej w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Wszystkie produkty zostały w całości przekazane na potrzeby gości z Ukrainy przebywających na terenie naszej Gminy.
Serdeczne podziękowania składamy także rodzicom i dzieciom klas 1-3 za ofiarowanie zabawek i gier świetlicowych, które zostały przekazane do utworzonej w naszej szkole świetlicy dla dzieci z Ukrainy.
Wolontariat klas 1-3
Szkolne Koło Caritas

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)Pracowite półrocze w Szkolnym Kole Caritas

Pierwszy semestr tego roku szkolnego dla nas wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas był niezwykle pracowity. Zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego nasza Szkoła celebrowała 100-lecie jej powstania. Nasi wolontariusze z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie uroczystości. Z kulturą i uczniowską godnością witali przybywających do szkoły znamienitych gości, wprowadzając ich na teren szkoły oraz służąc informacjami oraz potrzebną pomocą.
W tym samym miesiącu reprezentowaliśmy szkołę podczas parafialnego „Święta Chleba”
W październiku koordynowaliśmy coroczną akcją „Pola Nadziei”
W październiku przeżywaliśmy również w szkole spotkanie ze społecznością Halinowa przy prezentacji projektu uczniowskiego, na który złożyło się m.in. przedstawienie „Radość Pytania, Radość Pisania” oraz loteryjka fantowa. Nasi wolontariusze byli niezwykle zaangażowani w to przedsięwzięcie.
W listopadzie rozpoczęliśmy Ogólnopolską akcję „Ile waży Św. Mikołaj” zakończoną dużym powodzeniem w grudniu.
W grudniu jako wolontariusze SKC czynnie uczestniczyliśmy w akcji „Tak Pomagam”, polegającej na piątkowym i sobotnim dyżurze w markecie i zbiórce żywności dla osób potrzebujących znajdujących się na naszym terenie.
W styczniu członkowie Szkolnego Koła Caritas służyli swoją pomocą podczas kolędowego spotkania seniorów w Kościele w Halinowie.
Równocześnie wolontariusze każdego tygodnia odwiedzają młodszych kolegów z przedszkola zapewniając im ciekawe opowieści i zabawy.
Kochani zobaczcie jak dużo dobra dzięki Wam mogło zaistnieć.
Bardzo, bardzo Wam dziękuję.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Ile Waży Święty Mikołaj?

Na przełomie listopada i grudnia 2021 roku Szkolne Koło Caritas przystąpiło do ogólnopolskiej akcji ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie. Wolontariusze SKC zbierali pośród naszej szkolnej społeczności wszelkie polskie monety – od 1gr do 5zł. Następnie razem z młodzieżą zaangażowaną w Erazmus+ zorganizowali kiermasz świąteczny. Na kiermaszu można było kupić stroiki oraz inne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów. W sumie zebraliśmy 865zł i 15gr czyli 16 kg monet.
Cała kwota została przekazana za pośrednictwem poczty, Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, która jest organizatorem tej akcji na obszarze Polski.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO POWODZENIA TEJ ZBIÓRKI W NASZEJ SZKOLE.
Szkolne Koło Caritas

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (3 votes cast)Zbiórka środków czystościowych i higienicznych

Młodzi przedsiębiorcy ze Szkolnego Koła Caritas oraz Klubu Erazmus+ ogłaszają zbiórkę środków czystościowych i higienicznych dla rodzin naszej Gminy będących w potrzebie. Akcja będzie trwać do 3.12.21r. Produkty chemiczne można przynosić do kartonów ustawionych przy wejściu do szkoły lub do sali 05 w budynku B.
Zapraszamy wszystkich do udziału w tej akcji dobroczynnej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/10 (2 votes cast)Nowa akcja charytatywna

Nasza szkoła przystąpiła do VII edycji konkursu „Ile waży Św. Mikołaj”. Czas trwania konkursu: 25.10 – 19.11.21r
Zbieramy monety powszechnego obiegu 1 gr., 2 gr., 5 gr., 10 gr., 20 gr., 50 gr., 1 zł., 2 zł., 5 zł.
Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie.
Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie trwania konkursu. Zbierany jest zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i pracowników.
Szkolne Koło Caritas oraz Klub Szkół Unicef

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)Dziękujemy Wam za dar Waszych Serc – Dar Waszej Miłości

polanadz Nie wolno przechodzić obojętnie.
Musimy zatrzymać się obok cierpiącego,
bez względu na to, kim jest.
To dar z nas samych. (Jan Paweł II)
Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele
oraz wszyscy przyjaciele naszego
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

Dziękujemy Wam za dar Waszych Serc,
Dar Waszej Miłości

We wrześniu i październiku w ZSP w Halinowie trwała coroczna akcja „Pola Nadziei”. Wzięły w niej udział wszystkie oddziały naszej społeczności. Serdecznie dziękujemy również gościom obecnym podczas przedstawienia „Radość pisania, radość pytania”, podczas, którego młodzież naszej szkoły przygotowała loteryjkę. Wszyscy bardzo się zaangażowali w zakup cegiełek w postaci cebulek żonkili, a i fanty z loteryjki też w mig się rozeszły, aby wspomóc Hospicjum Domowe Księży Marianów przy ul. Tykocińskiej w Warszawie. To dzięki Wam udało się zebrać 1623 złote i ten dochód został przekazany wspomnianemu Hospicjum.
Wolontariat klas trzecich pod opieką Hanny Kuleszy
oraz Młodzież Szkolnego Koła Caritas pod opieką Marii Lipiec

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (6 votes cast)Strona 1 z 6123456