Pola Nadziei

Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Po raz kolejny uczestniczymy w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. Głównym celem tej akcji jest zbiórka pieniędzy na Domowe Hospicjum Księży Marianów przy ul. Tykocińskiej. Centrum pomaga nieuleczalnie chorym i ich rodzinom, a także opłakującym stratę bliskich. Posadzone cebulki na wiosnę rozkwitną pięknymi żonkilami, które zwrócą nam wszystkim uwagę na ideę opieki hospicyjnej, dzięki której podopieczni Hospicjum otrzymują nie tylko opiekę medyczną ale również mają zaspokajane potrzeby bycia z drugim człowiekiem, bliskości i rozmowy z nim. Dlaczego sadzimy akurat żonkile? Ze względu na symbolikę tego kwiatu. ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli” W. Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.
Sprzedaż cebulek w naszej szkole odbędzie się w dniach 20.09.21 – 22.09.21
Jak co roku jesteśmy niezmiernie wdzięczni za Państwa ofiarne serca
Hanna Kulesza – opiekun Wolontariatu klas 1-3 oraz Maria Lipiec opiekun Szkolnego Koła Caritas

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas zaprasza do wolontariatu i przedstawia swój plan na rok szkolny 2021/2022.
Opiekun koła p. Maria Lipiec

Plan pracy w roku szkolnym 2021/2022 —>>>
Sprawozdanie z działań w roku szkolnym 2020/2021.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki

Szkolne Koło Caritas wraz z Małym Samorządem Uczniowskim zgłosiło nasz Zespół do Akcji Charytatywnej „Eko Zwierzaki – Tusz do paki”. Jest to ogólnopolska kampania edukacyjno-charytatywna, której celem jest edukacja ekologiczna oraz pomoc zwierzętom przebywającym w schroniskach. Kampania polega na zbiórce zużytych tonerów z drukarek atramentowych oraz przekazaniu ich do recyklingu. Z uzyskanych w ten sposób funduszy, zakupiona będzie karma dla zwierząt ze schronisk.
W naszej szkole od 28.04.21 w każdej klasie 1-3 oraz przy wejściu do szkoły i przy sekretariacie w budynku A będą ustawione pojemniki do zbiórki tonerów.
Im więcej zbierzemy tonerów, tym więcej karmy trafi do zwierzaków.
Organizatorzy Akcji zwracają się z prośbą, aby zużyte tonery były oryginalne to znaczy wcześniej nie uzupełniane.
Zachęcamy również do obejrzenia filmu promującego kampanię.
Film

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.8/10 (4 votes cast)Szkolne Koło Caritas i Wirtualna Choinka

Witaj Święty Mikołaju!
Już pewnie zdążyłeś się przyzwyczaić, że Wirtualna Choinka działa od listopada do stycznia. W tym roku jest inaczej. Chcemy opowiedzieć Ci dlaczego. Gdy rozwoziliśmy czarne złoto (węgiel) do rodzin potrzebujących ciepła w jednym z domów poproszono nas o dodatkowy opał. Oczywiście musieliśmy wiedzieć dla kogo i dlaczego. Skierowano nas do wyziębionego, zaniedbanego domu, w którym schroniła się mama z czwórką dzieci. W domu doświadczała przemocy i kiedy podjęła decyzję, że ma dosyć, że idzie zgłosić wszystko na policję jej mąż podpalił ich dom. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję, że opał nie wystarczy. Lodówka, kuchenka, stół – to już stoi w ich nowym domu. Wymieniliśmy też kaloryfery bo te stare się rozpadały. Zostały jeszcze do wymiany wszystkie okna bo przez te stare bardzo ciągnie zimno mimo uszczelniania ich i zasłaniania.
Mikołaju, jeśli tylko możesz to bardzo prosimy Cię o najdrobniejszą wpłatę na ten cel.
Wszystkie informacje znajdziesz na naszej stronie link do strony Wirtualna Choinka.

Renifery z Wirtualnej Choinki

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Potrzebujemy Waszej Pomocy, aby spełnić marzenia wszystkich

Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo,
W czasie pandemii Wirtualna Choinka ruszyła po raz dziesiąty. Na prezenty czeka 1393 osoby.
Aby każda osoba zgłoszona do Wirtualnej Choinki została obdarowana wymarzonym prezentem, potrzebujemy Państwa pomocy i wsparcia. Zachęcamy Państwa do aktywnego zaangażowania w szukanie osób, które mogą przygotować jeden z 1393 prezentów, umieszczonych na stronie www.wirtualnachoinka.pl
Dziękujemy za Wasze otwarte SERCA na drugiego człowieka.
Maria Lipiec – opiekun SKC
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Pola Nadziei

Szanowni Państwo,
„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja mająca na celu pozyskiwanie środków materialnych na pomoc hospicjom, które opiekują się ludźmi nieuleczalnie chorymi na choroby nowotworowe, nieustannie niosą nadzieję cierpiącym oraz towarzyszą osobom w żałobie. Nasza szkoła od wielu lat wspiera Hospicjum Domowe prowadzone przez Zgromadzenie Księży Marianów w Warszawie, a za swoje zaangażowanie otrzymała tytuł „Przyjaciel Pól Nadziei”. Cebulki żonkili są symbolem akcji, a zarazem „cegiełkami”, dzięki którym zbierane są datki na prowadzenie opieki nad nieuleczalnie chorymi. Każde dziecko może włączyć się do akcji przez zakupienie chociaż 1 cebulki żonkilowej (cena 1 cebulki to minimum 2 zł). Cebulki będą rozprowadzane w szkole od 19.10. Bardzo prosimy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tej akcji.
Osoby koordynujące akcją: M. Janusz, E. Rokicka, J. Gójska, M. Lipiec

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.4/10 (5 votes cast)Strona 1 z 512345