Pomagamy zwierzętom

W listopadzie młodsi uczniowie z Wolontariatu Animals Halinów zorganizowali zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Okuniewie. Ilość zgromadzonych darów miło nas zaskoczyła, a jeszcze bardziej uradowała zwierzęta. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy! Zachęcamy do odwiedzin schroniska. Psiaki i kociaki tam mieszkające cały czas czekają na nowy dom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/10 (1 vote cast)Dzień Jeża

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża. Jeże to niezbyt duże kolczaste ssaki owadożerne często żyjące w okolicy siedzib ludzkich. Pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach i książeczkach. Kto nie pamięta jeżyka z filmu „Krecik”? Ponad 20 lat temu w popularnej grze komputerowej pojawił się niebieski superszybki jeż Sonic, a dorośli mogą uśmiechnąć się pod nosem na myśl o komiksowym Jeżu Jerzym. Jeże możemy spotkać po zmroku na obrzeżach lasów, w parkach, ale również na osiedlach w dużych miastach czy przy ruchliwych drogach. Zwierzęta te w poszukiwaniu pokarmu, co noc pokonują odległość ok. 2-3 km. Wydawać by się więc mogło, że jeż jako gatunek miewa się dobrze skoro tak często można go spotkać. W rzeczywistości jeże są gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą. Niestety, największym zagrożeniem dla jeży jest człowiek. Nasza najnowsza wystawa ma na celu przybliżenie zwyczajów i potrzeb jeży, czyhających na nie zagrożeń oraz sposobów ochrony tych zwierząt.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)Wystawa prac o naszych zwierzętach „Mój przyjaciel zwierzak”

Zwierzęta są naszymi najlepszymi przyjaciółmi i o tym chcieliśmy opowiedzieć tworząc nową wystawę. Klubowicze przedstawili nam swoje zwierzęta. Na sztalugach pojawiły się rysunki, zdjęcia, wierszyki, zabawne lub wzruszające historie oraz ciekawostki o ukochanych zwierzakach.
Celem wystawy było propagowanie idei „ZWIERZĘTA CZUJĄ, DAJ IM POCZUĆ TO, CO DOBRE”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Logo klubu Animals Halinów

Konkurs na najlepsze logo klubu Animals Halinów rozstrzygnięty! Najwięcej głosów otrzymało logo autorstwa Julii Lesińskiej z klasy 4 c. Gratulujemy!!!
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.2/10 (6 votes cast)Szkolne Koło Wolontariatu Animals Halinów

Dokładnie w Światowy Dzień Zwierząt, czyli 4 października, odbyło się pierwsze zebranie Szkolnego Koła Wolontariatu Animals Halinów. Powstały na nim podzespoły złożone z osób, które chcą się podjąć różnych konkretnych zadań. Są to m.in. osoby lubiące pisać artykuły i wiersze, osoby ukierunkowane plastycznie, organizatorzy imprez szkolnych, poszukiwacze ciekawych ludzi, którzy mogliby gościć w naszej szkole, specjaliści od tworzenia prezentacji multimedialnych…W czasie zebrania ustaliliśmy plan działania na najbliższe tygodnie. Ogłoszony został także konkurs na logo klubu. Członkowie Animals Halinów do dnia 18 października wykonają własny projekt logo, a następnie w głosowaniu wyłonimy to najlepsze, które stanie się odtąd naszym znakiem rozpoznawczym!
Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w klasie 7c odbyła się lekcja pt. „Miejsca, których zwierzęta wolałyby nie znać”. Wspólnie określaliśmy w jakich miejscach można spotkać nieszczęśliwe lub cierpiące zwierzęta, wyjaśnialiśmy dlaczego zwierzęta tam żyjące są nieszczęśliwe oraz zastanawialiśmy się co każdy z nas może zrobić, by jak najmniej zwierząt musiało cierpieć. Następnie za pomocą pracy plastycznej uczniowie przedstawili o czym marzą zwierzęta z tych miejsc. Niektórzy napisali list do ludzi w imieniu zwierzęcia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Szkolne Koło Wolontariatu Animals Halinów

Szkolny Klub Wolontariatu Animals Halinów zaprasza do współpracy i prezentuje plan swojej działalności w roku szkolnym 2021/2022.
Program Szkolnego Klubu Wolontariatu „Animals Halinów”
Plan pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu „Animals Halinów” 2021/2022
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)Strona 1 z 512345