Mój Przyjaciel Zwierzak

Celem podstawowym SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU – „ANIMALS HALINÓW” jest zaszczepianie w dzieciach wrażliwości na los istot żywych, współczucia dla cierpienia bliźnich i zwierząt, poszanowania dla prawa i wszelkiego życia, samarytanizmu czyli gotowości niesienia pomocy i poświęcania się dla dobra innych. W myśl naszych postanowień klubowicze postanowili podzielić się ciekawostkami na temat zwierzaków. Na sztalugach pojawiły się kolorowe karty wypełnione zdjęciami lub rysunkami swoich pupilów opatrzone zabawnymi i wzruszającymi do łez historiami z ich życia. Wystawa miała na celu propagowanie idei „zwierzę nie jest rzeczą” oraz przypomnienie wszystkim, że opieka nad zwierzęciem musi zawsze łączyć się z odpowiedzialnością. Znany psychiatra Sigmund Freud powiedział, że tak bardzo kochamy zwierzęta, ponieważ ich miłość jest bezwarunkowa. To prawda…
Organizator i opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu „ANIMALS HALINÓW”
Małgorzata Cudny oraz klasy IV-VIII

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)Ratuj z nami konie

„…nie zatrzymuj koni… pozwól schwytać słońce
w pajęczyny grzywy niech biegną do końca,
tak jak człek szczęśliwy, który widział niebo i teraz go szuka….”

Nazywam się Tess Witoszkova, od 4 lat jestem związana z tym Maluchem, czyli Skierką. Ten mały, gniady Szatan jest dla mnie całym moim światem. Marzenie stało się rzeczywistością i udało mi się ją wykupić. Dałam jej spokój, pełny brzuszek i dużo miłości. Niestety wczoraj runął cały nasz świat. Skierka doznała bardzo poważnego złamania tylnej nogi. Uszkodzenie jest na tyle duże, ze nie obyło się bez operacji, która jak każdy wie, jest bardzo kosztowna. Życie i zdrowie tego konia jest dla mnie wszystkim i chce zapewnić jej to, żeby w spokoju mogła dochodzić do siebie. Czeka nas około miesiąc w klinice, mnóstwo badań, lekarstw. (…) Dlatego tu prośba do Was, ludzi z dobrym sercem. Dla nas liczy się każda złotówka, pomóżcie mi walczyć o zdrowie mojego konia w tak trudnej sytuacji.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)Wszystko ma swój początek…

Dzięki historii, którą Paulina opisała w swoim liście, po dzień dzisiejszy działa w naszej szkole KLUB WOLONTARIATU – „ANIMALS HALINÓW”. Wszystko ma zawsze swój początek….


Kochani
W piątek dnia 8.12.2017r. po powrocie z wycieczki mój kolega na terenie szkoły zauważył pieska ze złamaną łapką… Zainteresował mnie los biedaka ponieważ bardzo kocham zwierzęta. Po przyjściu do domu opowiedziałam o tym mojej mamie oraz jak bardzo chciałabym do niego pojechać, zobaczyć co się z nim dzieje.
Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.9/10 (9 votes cast)Podziękowania od Skierki

Chciałabym w swoim imieniu i oczywiście w imieniu Skierki bardzo serdecznie podziękować za pomoc finansową dla nas na operację. Koszty uratowania jej życia są wielkie i niestety rosną. Wasza pomoc tak bardzo podniosła mnie na duchu. Dobrze wiedzieć, że są na tym świecie jeszcze tak dobrzy ludzie. Pozdrawiam i dziękuję. Właścicielka Skierki
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.1/10 (19 votes cast)Niezwykłe spotkanie Animals Halinów

Od 2018r. w szkole działa SZKOLNY WOLONTARIAT – ANIMALS HALINÓW. Nasz zespół liczy ponad 80 uczniów. Co jakiś czas podejmujemy nowye zadania. Tym razem postanowiliśmy zaprosić fachowca, żeby podzielił się z nami swoją wiedzą, doświadczeniami. Udało się! Dnia 26 kwietnia 2018r. do naszej szkoły przyjechała Pani porucznik Ilona Tomecka wraz z towarzyszącym jej psem Biornem. Nasz niezwykły gość jest lekarzem weterynaryjnym oraz pomaga w szkoleniu psów dla żołnierzy. W spotkaniu brały udział dwie najbardziej zaangażowane klasy w wolontariat: klasa VC i VIIb. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się m. in, że pies pochodzi od wilka. Rozmawialiśmy również o najstarszych rasach polskich do których należą: chart polski, gończy polski, ogar polski , polski owczarek nizinny oraz owczarek podhalański. Pani Ilona opowiedziała nam, takż o tworzeniu ras psów. To było bardzo ciekawe. Zrozumieliśmy, że rasowe psy, mimo, że są ładne to nie będą bardziej inteligentne od tzw. kundelków, które często spotykamy na ulicy. Psy rasowe są stosunkowo młode i jednocześnie mocno zmienione przez człowieka. Kundelki zaś, bardziej zbliżone do psiego praprzodka.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (18 votes cast)Start … Animals Halinów

Tak jak kwiat jest uśmiechem rośliny, tak my chcemy być pomocą dla zwierząt. Tyle się słyszy o przemocy wobec bezbronnych stworzeń. Postanowiliśmy w naszej szkole założyć grupę ANIMALS HALINÓW. Nasz pomysł wynika z prostej idei – ZWIERZĘTA CZUJĄ, DAJ IM POCZUĆ TO, CO DOBRE.
Pragniemy stawać w obronie zwierząt, które doświadczają przemocy, opuszczenia, zaniedbania ze strony innych ludzi.
Chcemy nieść wszechstronną pomoc porzuconym i skrzywdzonym zwierzętom. Planujemy wspierać działalność społeczną, kulturalną, naukową i oświatową, prowadzoną na rzecz ochrony zwierząt i ich praw. Zamierzamy propagować ideę- ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ. Żeby jednak tego dokonać musimy pogłębić wiadomości na temat zwierząt, ich pielęgnacji, ochrony i praw. Uznaliśmy wspólnie, że będziemy szukać ciekawostek, aby pogłębić swoją wiedzę i zrobimy wszystko, aby się nią podzielić z innymi. Już wkrótce napiszemy o naszych pupilach. Wystawa będzie nosić tytuł – MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZAK.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (51 votes cast)Strona 1 z 212