Pomagamy zwierzętom ze schroniska w Celestynowie

Wolontariusze Animals Halinów czynnie włączyli się w akcję pomocy zwierzętom ze schroniska w Celestynowie. Przez trzy dni na długich przerwach sprzedawane były napoje i przekąski, wolontariusze odwiedzali też wszystkie klasy z prośbą o finansowe wsparcie dla zwierząt. Łącznie uzbieraliśmy aż 2223 zł, które przekazane zostały na konto schroniska. Uczniowie chętnie przynosili również karmę oraz inne potrzebne rzeczy. Zebrane dary przekazaliśmy w czasie wycieczki do schroniska w Celestynowie, gdzie mieliśmy okazję dowiedzieć się dużo o historii i funkcjonowaniu schroniska, a także poznać przebywające tam psy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Zbiórka dla zwierząt z Ukrainy

W dniach 1-18 marca z inicjatywy uczennic klasy 8d – Zuzanny Sadłowskiej-Gryz i Klary Kordek w naszej szkole odbyła się zbiórka rzeczowa i finansowa dla zwierząt z Ukrainy. Uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji i przynosili karmę oraz inne niezbędne rzeczy. Zebrane przez uczniów dary wysłaliśmy do Fundacji Ada z Przemyśla, która przyjmuje potrzebujące pomocy zwierzęta z Ukrainy oraz dostarcza karmę, leki i pomoc weterynaryjną do schronisk za wschodnią granicą. Zebrane pieniądze –706 zł 95 gr – przekazaliśmy na konto fundacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Koci kiermasz

Z okazji Światowego Dnia Kota, w dniu 25 lutego w naszej szkole odbył się Koci Kiermasz. Wolontariusze klubu Animals Halinów w czasie długich przerw sprzedawali zabawki i ozdoby o tematyce kociej wykonane przez uczniów. Dochód uzyskany ze sprzedaży – 355 zł 50 gr – przeznaczony został na wsparcie fundacji Koty z Grochowa.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)Zbiórka na zwierzęta ze schroniska w Wojtyszkach

W dniach 12-14 stycznia w naszej szkole odbyła się akcja mająca na celu pomoc zwierzętom ze schroniska w Wojtyszkach. Wolontariusze klubu Animals Halinów odwiedzali wszystkie klasy z prośbą o wsparcie akcji, a na długich przerwach sprzedawali przekąski i napoje. Cały dochód został przekazany na ratowanie psów z tego schroniska.
Obecnie trwa tam interwencja i odbiór zwierząt, które przetrzymywane są w bardzo złych warunkach. Wiele z nich jest chorych, skrajnie wychudzonych, trzymanych na stałe w boksach, skrzywionych psychicznie i nie zsocjalizowanych. Większość tych zwierząt potrzebuje natychmiastowej pomocy. Trwająca tam obecnie interwencja to jedyna szansa, aby je odebrać z tego piekła. Potrzebna jest pomoc m.in. przy organizacji interwencji, domów tymczasowych dla psów, rekonwalescencji, karmy, środków pielęgnacyjnych i leków na odrobaczanie.
Dzięki Waszej ofiarności udało się nam zebrać 1706,03 zł! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję oraz wolontariuszom zaangażowanym w niesienie pomocy zwierzętom!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Pomagamy zwierzętom

W listopadzie młodsi uczniowie z Wolontariatu Animals Halinów zorganizowali zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Okuniewie. Ilość zgromadzonych darów miło nas zaskoczyła, a jeszcze bardziej uradowała zwierzęta. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy! Zachęcamy do odwiedzin schroniska. Psiaki i kociaki tam mieszkające cały czas czekają na nowy dom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (4 votes cast)Dzień Jeża

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża. Jeże to niezbyt duże kolczaste ssaki owadożerne często żyjące w okolicy siedzib ludzkich. Pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach i książeczkach. Kto nie pamięta jeżyka z filmu „Krecik”? Ponad 20 lat temu w popularnej grze komputerowej pojawił się niebieski superszybki jeż Sonic, a dorośli mogą uśmiechnąć się pod nosem na myśl o komiksowym Jeżu Jerzym. Jeże możemy spotkać po zmroku na obrzeżach lasów, w parkach, ale również na osiedlach w dużych miastach czy przy ruchliwych drogach. Zwierzęta te w poszukiwaniu pokarmu, co noc pokonują odległość ok. 2-3 km. Wydawać by się więc mogło, że jeż jako gatunek miewa się dobrze skoro tak często można go spotkać. W rzeczywistości jeże są gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą. Niestety, największym zagrożeniem dla jeży jest człowiek. Nasza najnowsza wystawa ma na celu przybliżenie zwyczajów i potrzeb jeży, czyhających na nie zagrożeń oraz sposobów ochrony tych zwierząt.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (4 votes cast)Strona 1 z 6123456
sierpień 2022
N P W Ś C P S
« lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
  • Warto kliknąć