Szkolne Koło Wolontariatu Animals Halinów

Szkolny Klub Wolontariatu Animals Halinów zaprasza do współpracy i prezentuje plan swojej działalności w roku szkolnym 2021/2022.
Program Szkolnego Klubu Wolontariatu „Animals Halinów”
Plan pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu „Animals Halinów” 2021/2022
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach

Corocznie 20 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Pingwiny to niezwykłe ptaki. Mogliśmy się o tym przekonać na lekcji. Obejrzeliśmy filmy przyrodnicze o ich życiu. Podziwialiśmy ich niezwykłą technikę pływacką. Przekonaliśmy się, że potrafią przemieszczać się szybko stylem saneczkowym (o ile jest śnieg). Na świecie żyje 17 gatunków tych niezwykłych ptaków, wszystkie na półkuli południowej, z czego tylko dwa gatunki pingwinów zamieszkują kontynent Antarktyczny (o ile można tak powiedzieć o ptakach, które ¾ życia spędzają w morzu). Wszystkie pingwiny są objęte ochroną i wszystkie znalazły się w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych. Co im zagraża? Utrata siedlisk, zmiany klimatyczne, wprowadzanie gatunków inwazyjnych, przełowienie oceanów (zarówno ryb jak i krylu na paszę dla akwakultur), zanieczyszczenie oceanów, śmieci a także wycieki olejów.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.6/10 (22 votes cast)Nazywam się Baloo

„Baloo to czteroletni niedźwiedź. Waży około 140 kilogramów i całe życie spędził jako członek rodziny cyrkowe. To była pierwsza taka akcja w Polsce. Ze śląskiego cyrku odebrano niedźwiedzia, krokodyla i trzy żółwie. Jest niepełnosprawny, ponieważ nie ma pazurów. Baloo przebywa aktualnie na tymczasowym wybiegu. Czeka na zakończenie budowy jego nowego domu (…) Zwierzęta trafiły do zoo Poznań. Tu mają odnaleźć spokój, odzyskać zdrowie i siły i odnaleźć cząstkę natury z dala od swojego naturalnego środowiska. Baloo nie był pierwszym niedźwiedziem z cyrku, który powiększył grono mieszkańców Nowego Zoo. Azyl dla niedźwiedzi powstał w Poznaniu właśnie po to, by przyjąć zwierzęta z Zoo w Braniewie, które wcześniej przez wiele lat wychowywały się w cyrku”. Grupa wolontariuszy z „Animals Halinów” włącza się w Akcję – CYRK TO NIE MIEJSCE DLA ZWIERZĄT. W ramach naszej solidarności z pracownikami Zoo oraz aktywistami z Fundacji Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Zwierząt „Viva!” wysyłamy dla Baloo z poznańskiego Zoo nasze karty malowanki, kołysankę przytulankę życząc Baloo zimowego snu oraz troski i miłości od dużych i małych gości.
Wolontariusze oraz opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu „Animals Halinów’ Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (28 votes cast)Nasza akcja „TYGRYSY” dobiegła końca

Od 27 listopada – do 18 grudnia 2019r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu „Animals Halinów” codziennie sprzedawali soczki i słodkie niespodzianki. Udało nam się wspólnie uzbierać 1024 zł. w celu pomocy potrzebującym tygrysom z poznańskiego zoo. To dużo i mało, ale w końcu liczy się empatia i ogromna chęć pomocy. Wszyscy, którzy kochają zwierzęta i mają lwie serce włączyli się w naszą akcję z entuzjazmem. Bardzo dziękuję uczniom, nauczycielom i rodzicom za szczodre serce, a wolontariuszom z Klubu „ANIMALS HALINÓW” za duże zaangażowanie. Szczególne podziękowanie należy się Kubie Rek, który systematycznie zaopatrywał nasz stragan w smaczne niespodzianki. Z całego serca dziękujemy p. Małgorzacie Bogusz za finansowe wsparcie. Uzbierane pieniądze (świąteczna niespodzianka) przeznaczyliśmy dla Gogh i Kan. Wielkie ukłony dla pracowników poznańskiego zoo. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja pomocy tygrysom nie była łatwa, wymagała dużo pracy i odwagi. Jak wynika z naszego szkolnego sondażu – większość uczniów jest za takimi akcjami. To oznacza, że kochamy zwierzęta!!!
Opiekun Szkolnego Klubu „ANIMALS HALINÓW” – Małgorzata Cudny

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (34 votes cast)Dzioborożec palawański

Czy wiesz, że….
„We wrocławskim zoo przyszło na świat kolejne, czwarte już pisklę dzioborożca palawańskiego? W żadnym innym ogrodzie zoologicznym na świecie nie udało się do tej pory rozmnożyć tego narażonego na wyginięcie gatunku. To jedne z najmniej poznanych gatunków ptaków i jedne z najbardziej zagrożonych. „Sądzi się, że nie mają szans na przetrwanie najbliższych 10 lat w środowisku naturalnym. Dlatego też siedem lat temu rozpoczęto program hodowli zachowawczej w ogrodach zoologicznych (…)Wrocławskie dzioborożce to obecnie niemal 90 proc. światowej populacji żyjącej w zoo. Bez sukcesu pozostają na razie ośrodki, w których również hodowany jest ten gatunek – zoo w Atenach i w Pilznie”. Ciekawostki przygotowała Marta z klasy 8d. Dziękujemy!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (30 votes cast)Akcja – NAKARM PIESKA

„Pamiętaj, aby na święta podarować prezenty nie tylko swoim bliskim, ale też psiakom. Pobierz aplikację OLX i zupełnie za darmo wspieraj psiaki (działa tylko na telefonie). Nasza akcja to zachęcenie do pomocy zwierzakom, w tak trudnym dla nich okresie jakim jest zima”. Akcja trwa do 18 grudnia 2019r. Do akcji zachęcają Was Oliwia i Hania z 6d oraz wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Animals Halinów.
Opiekun Szkolnego Klubu „ANIMALS HALINÓW” – Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (37 votes cast)Strona 1 z 41234