Korowód Kolędowy w Halinowie

8 grudnia 2023 roku w auli naszej szkoły odbyła się dwunasta edycja konkursu łączącego pokolenia. Przeglądowi mającemu na celu przekazywaniu tradycji kolędniczych patronuje Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej i w tym roku właśnie powierzyła organizację tego przedsięwzięcia naszej gminie. Przed godziną 10.00 witaliśmy kolędników z Sulejówka, Latowicza, Mistowa, Cegłowa, Wiśniewa, Kałuszyna, Jakubowa, Dobrego, Wielgolasu, Stanisławowa, Chobotu i oczywiście z Halinowa. Do rywalizacji przystąpiło aż 14 grup. Naszą gminę reprezentowały dwa zespoły: Świąteczna Drużyna z Halinowa i Kolędnicy z Chobotu.
Pierwsze miejsce dla Świątecznej Drużyny z Halinowa!
Zespół w składzie: Marta Matyjasek, Adam Matyjasek, Maja Oliszewska, Diana Simonart, Apolonia Zalewska, Ula Goral, Tymoteusz Goral, Pani Anna Jackiewicz, Pani Dorota Choszczyk i nauczycielka naszej szkoły Justyna Mirosz zachwycił publiczność, która żywo reagowała podczas występu. Artystom udało się ciekawie połączyć tradycję z nowoczesnością. Widzowie słuchali popularnych kolęd, jak i tych mniej znanych pastorałek współczesnych. Kolędnicy zostali docenieni za to, że w skład grupy wchodziły trzy pokolenia artystów, a także pomysłowość, oryginalność, śpiew, wspaniałą grę na instrumentach, ruch sceniczny oraz stroje. Występ był bardzo dynamiczny, a prezentowane utwory zarówno skłaniały do refleksji, jak i przypominały o radości płynącej z Narodzenia Jezusa.
Ogromne gratulacje i brawa!!! Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Trzeba przyznać, że nasz sukces to nie tylko praca artystów, ale również Uczniów, Rodziców, Dyrekcji i Pracowników Szkoły. Podziękowania prosto z serca kierujemy do Pań: Anety Oliszewskiej, Joanny Goral, Marii Zalewskiej, Roksany Szpetnar, Magdaleny Lesiak i Panów: Marka Matyjaska, Damiana Simonarta, Grzegorza Zalewskiego.
Wspomnienia tych wielogodzinnych prób, a przy tym mnóstwo radości, emocji i wzruszeń zostaną z nami na długo, natomiast przyjaźnie, które się zrodziły, miejmy nadzieję, że na zawsze.
„Praca zespołowa to paliwo, które pozwala zwykłym ludziom na osiąganie niezwykłych rezultatów”.
Andrew Carnegie
Opiekunowie grupy: Justyna Mirosz i Marlena Pilarska

Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Korowód Kolędowy w Halinowie, 10.0 out of 10 based on 3 ratings