„Euroweek Szkoła Liderów”

W dniach 20-24 września 49 uczniów naszej szkoły brało udział w obozie językowym „Euroweek Szkoła Liderów”.
W drodze na warsztaty zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, gdzie czekała na nas interaktywna gra terenowa, która w nowoczesny sposób zapoznała nas z architekturą i historią Rynku we Wrocławiu. Warsztaty „Euroweek Szkoła Liderów” odbywały się w malowniczej miejscowości – Różanka, położonej w Kotlinie Kłodzkiej. Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy pochodzących z Filipin, Kolumbii, Gruzji, Palestyny, Indii i Meksyku, co sprzyjało tworzeniu atmosfery pełnej różnorodności i otwarcia na różnice kulturowe oraz dawało szansę na doskonalenie naszych umiejętności językowych. Program wydarzenia był bardzo bogaty i obejmował szeroki wachlarz zajęć edukacyjnych, językowych i integracyjnych. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu, śpiewanie piosenek, karaoke, wspólne tańce, prezentowanie parodii filmów i tworzenie ciekawych reklam. Wszystko to działo się w niezwykle przyjaznej, ciepłej i pełnej wsparcia atmosferze.

Bardzo cenna dla nas była także możliwość wymiany doświadczeń i opinii z innymi uczestnikami warsztatów, którzy wspólnie z nami rozwijali swoje kompetencje interpersonalne i językowe, a byli nimi uczniowie szkół z Sanoka, Witeradowa i Zaborowa. Podczas różnych zadań integracyjnych i wieczornych dyskotek mieliśmy okazję poznawać się bliżej oraz zawiązywać nowe znajomości. To doświadczenie na pewno poszerzyło nasze horyzonty i otworzyło nas na drugiego człowieka.

Warsztaty „Euroweek” były nie tylko okazją do nauki i wymiany doświadczeń, ale także do zabawy i relaksu. Wieczorne imprezy i wspólne spędzanie czasu sprawiły, że każdy dzień był pełen pozytywnych emocji.

Udział w wyjeździe był niezwykłą przygodą, która pozwoliła nam nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale także poznać fantastycznych ludzi, zarówno z różnych regionów Polski, jak i z krajów z całego świata.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy „Skalne Miasto” w Czechach, gdzie pływając po jeziorze podziwialiśmy niezwykłe widoki skalnych wieży i słuchaliśmy humorystycznych opowieści flisaka.

Udział w tej wycieczce z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci!

Bardzo dziękujemy opiekunom za troskę i pomoc w każdej sytuacji, a byli nimi:

p. Monika Rzążewska, p. Izabela Szyperska- Urban i p. Przemysław Jurewicz

Rating: 6.3/10 (4 votes cast)
„Euroweek Szkoła Liderów", 6.3 out of 10 based on 4 ratings