Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny włączyła się w akcję „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa”. Podjęto szereg działań mających na celu poprawienie bezpieczeństwa dzieci w szkole, w domu oraz na ulicy. Wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życia codziennego. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, utrwalały znajomość numerów alarmowych, poznały znaki ewakuacyjne znajdujące się w szkole. Podczas spotkania z policjantem dowiedziały się, jak bezpieczne poruszać się w ruchu drogowym. Na korytarzach zostały przygotowane gazetki związane z bezpieczeństwem nad morzem, w górach, na ulicy. Na zakończenie akcji odbył się apel, na którym poszczególne klasy przedstawiły dekalog bezpieczeństwa i zaśpiewały piosenkę tematyczną o znakach drogowych.
Ewa Kupiec, Iwona Napiórkowska

Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa, 10.0 out of 10 based on 1 rating