„Na Kartach Historii…” konkurs historyczny

„Na Kartach Historii…” to historyczny konkurs organizowany kolejny rok przez ZSP w Halinowie pod patronatem Burmistrza Halinowa Pana Adama Ciszkowskiego. W tym roku uczniowie naszej gminy wykonali prace upamiętniające tzw. Akcje z flagą z czasów okupacji niemieckiej. W 2023 roku przypada 80. rocznica „Akcji z Flagą” przeprowadzonej w kwietniu 1943 roku. Akcja polskiego podziemia polegała na wywieszeniu na słupie przed stacją Halinów białoczerwonej flagi w czasach okupacji niemieckiej. W akcji uczestniczyli: podporucznik Bartosz, plutonowy podchorąży Lis, plutonowy Marysia oraz 7 szeregowych: Bakulik, Klon, Chaber i inni. Celem przedsięwzięcia było umacnianie w społeczeństwie ducha nadziei i walki z hitlerowskim okupantem. Pokazanie faktu, że Polska żyje i walczy ze śmiertelnym wrogiem.Do konkursu przystąpili uczniowie z 4 szkół z Gminy Halinów. Uczniowie pracowali w 2 osobowych zespołach.

Przedstawiamy wyniki konkursu:
I miejsce: Alicja Skolimowska, Hanna Zadrożna kl.6, film, ZSP w Brzezinach
II miejsce: Hanna Boratyńska, Dorota Kulmińska, kl. 7, wiersz, ZSP w Cisiu
Oliwia Kiczuk kl. 7, Lena Kiczuk kl. 5, wiersz, ZSP w Halinowie
III miejsce: Amelia Śmiech, Natalia Piotrkowicz kl. 4, praca plastyczna, ZSP w Brzezinach
Anna Roguszewska, Weronika Kaniuk, kl. 7, słuchowisko, ZSP w Halinowie.

Prace oceniało jury w składzie: p. B. Grynfelder, p. M. Woźnica, p. M. Pilarska, p. E. Ludwiniak
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

800px-POL_Halinów_COA.svg
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
„Na Kartach Historii…” konkurs historyczny, 10.0 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej