25 listopada – Dzień bez Futra

Z okazji Dnia bez Futra przypadającego na 25 listopada wolontariusze Animals Halinów przygotowali wystawę, z której mogliśmy się dowiedzieć jak wiele jest w naszym kraju ferm futrzarskich oraz jak bardzo cierpią zwierzęta hodowane na futro. Są to przede wszystkim lisy, norki i jenoty, a także króliki, szynszyle i nutrie. Zwierzęta trzymane są w złych warunkach, w niewielkich, metalowych klatkach, gdzie nie mogą wyrażać naturalnych dla siebie zachowań. Co roku ginie 6-10 mln zwierząt. Na wystawie pojawiły się liczne hasła zniechęcające do zakupu futra, a także informacje, jak odróżnić sztuczne futro od prawdziwego. Wolontariusze prowadzili również zbiórkę pieniężną na rzecz organizacji walczącej o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra. Udało nam się zebrać 716 zł 88 gr, które przekazaliśmy na konto Fundacji MRNRZ Viva! Antyfutro.
Opiekun Maria Groszek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
25 listopada – Dzień bez Futra, 10.0 out of 10 based on 2 ratingsPowrót do strony głównej