Warsztaty Bombkowe z pokazem tradycyjnego dmuchania szkła

Z okazji Mikołajek, dnia 29 listopada 2022 r. uczniowie z klasy VIb i VIc pod opieką nauczycielek: p. M. Podolak, p. M. Rudnik oraz p. M. Saniewskiej udali się do manufaktury bombek szklanych w Sulejówku. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy serdecznie przywitani przez właścicieli zakładu produkcyjnego KPZ w Sulejówku. Szóstoklasiści uczestniczyli w pokazie wykonania bombek z cienkiego, dmuchanego szkła i posrebrzania ich od wewnątrz. Poznali tradycyjne metody produkcji bombek szklanych. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach plastycznych. Część praktyczna poprzedzona była ciekawostkami dotyczącymi historii powstania bombki i tradycji zdobienia świątecznego drzewka. Po krótkim kursie ręcznego malowania bombek i udzieleniu cennych wskazówek przez właścicieli manufaktury, szóstoklasiści z wielkim zaangażowaniem przystąpili do samodzielnego i własnoręcznego ozdabiania dwóch bombek choinkowych. Wszystkie wykonane bombki były małymi dziełami sztuki, które uczniowie zabrali ze sobą do domu. W prezencie otrzymali dla swoich bliskich zestaw dwóch bombek wykonanych przez profesjonalne malarki. Ostatnią częścią spotkania była wizyta w sklepiku firmowym zakładu produkcyjnego KPZ. Pobyt w manufakturze niewątpliwie wprowadził uczestników wyjazdu już w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój.

Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Warsztaty Bombkowe z pokazem tradycyjnego dmuchania szkła, 10.0 out of 10 based on 3 ratings