Wycieczka na lotnisko klasy 1a i 1d

21 listopada uczniowie klasy 1a i 1d wraz z wychowawczyniami udali się na Lotnisko Chopina w Warszawie. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem. Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny. Najpierw musieliśmy przejść przez odprawę bagażową i celną. Przechodziliśmy przez specjalne bramki, które potrafią wykryć wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlić bagaż. Tu mieliśmy okazję dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie. Po zakończeniu odprawy oglądaliśmy militarne sprzęty służące strażnikom do obrony lotniska w razie konieczności. Poznaliśmy możliwości robota nowoczesnej generacji przeznaczonego do transportowania podejrzanych bagaży i sterującego nim urządzenia. Następnie spotkaliśmy się z panem sokolnikiem, który wytłumaczył nam jak ważną rolę na lotnisku spełniają sokoły. Z tarasu widokowego podziwialiśmy odloty samolotów. Dużą atrakcją wycieczki było spotkanie z psem do spraw specjalnych, który mimo swoich codziennych obowiązków był zdecydowanie przyjaźnie do nas nastawiony. Dziękujemy bardzo panu Michałowi Rokickiemu za zorganizowanie wycieczki oraz wszystkim pracownikom lotniska, którzy przyjęli nas ciepło, miło i cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania.
Wychowawczynie: B. Fruba, M. Koprowicz-Waszczuk

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Wycieczka na lotnisko klasy 1a i 1d, 10.0 out of 10 based on 1 ratingPowrót do strony głównej