Wizyta funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji

23 września uczniów klasy VIII e i VIII c odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim starszy sierżant Tomasz Okniński i starszy sierżant Jarosław Przasnek oraz gość, który wywołał największe zaciekawienie uczniów – „Pozew” pies służbowy. Celem spotkania z uczniami była szeroko pojęta profilaktyka dotycząca zagrożeń związanych z zażywaniem niedozwolonych substancji czy posiadaniem niebezpiecznych przedmiotów. Policjantom towarzyszył niezwykły gość – Pozew – policyjny pies patrolowo tropiący, którego pracę zaprezentował jego przewodnik – starszy sierżant Jarosław Przasnek. Funkcjonariusz opowiedział także o specyfice służby i wspomniał też o umiejętnościach i sukcesach swojego podopiecznego. W trakcie pogadanki policjanci opowiedzieli o odpowiedzialności karnej za popełniane czyny, zwracali uwagę na rosnące niebezpieczeństwo zarówno ze strony narkotyków jak i dopalaczy. Rozmawiali z młodzieżą o daleko idących skutkach przyjmowania nielegalnych środków, które niestety ciągle pojawiają się na czarnym rynku. Młodym ludziom przybliżone zostały także pojęcie cyberprzemocy i groźnych skutków w realnym życiu. Uczniom wytłumaczono także jak groźne jest niewłaściwe korzystanie z Internetu i co robić, aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy.
Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją by młodzież poznała zawód policjanta i dowiedziała się o tym jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo.
Magdalena Lesiak

Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
Wizyta funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, 7.8 out of 10 based on 4 ratings