Adopcja Serca

Przedstawiamy naszych podopiecznych. Zdjęcie 1 – Koukem Suample Ernise – chodzi do przedszkola – ma 4 lata. Mieszka w Afryce, w Kamerunie, w miejscowości Balengou, pochodzi z plemienia Bamileke. Ma 3 braci i 1 siostrę, Ernise jest najmłodsza. Rodzice utrzymują się z uprawy roli.
Zdjęcie 2 – Dangang India Jeannette – chodzi do szkoły – ma 9 lat. Tak wyglądała, gdy miała 5 lat. Mieszka w Afryce, w Kamerunie, w miejscowości Balengou, pochodzi z plemienia Bamileke. Ma 3 braci oraz młodszą siostrę. Rodzice utrzymują się z uprawy roli i z dorywczej pracy, tata jest murarzem.
Od września do października 2021r. dzieci ze świetlicy z klas III wykonywały z koralików dziesiątki różańców, aby zdobyć fundusze na naukę i posiłek dla adoptowanych dziewczynek 4-letniej Ernis i 9-letniej Janett z Kamerunu.
Uczniowie bardzo się ucieszyli, że mogą się czegoś nowego nauczyć i dzięki ich zaangażowaniu, pomóc dzieciom w Afryce. Niektórzy uczniowie pomimo, że nie uczęszczają na świetlice zostawali po lekcjach, aby włączyć się w akcję wolontariuszy. Dzieci były bardzo zaskoczone, że na wykonanie dziesiątków różańca wykorzystali kilka tysięcy koralików.
Drodzy Uczniowie Klas I – III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie —>>> Podziękowania

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Adopcja Serca, 10.0 out of 10 based on 2 ratingsPowrót do strony głównej