Program CEO „Poczytajmy” w naszej bibliotece

„PoczytajMy” to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo. W szkołach, bibliotekach, świetlicach zakładane są uczniowskie kluby czytelnicze, które nakręcają dzieci i młodzież do czytania. Młodzież z klubu przygotowuje regularne spotkania czytelnicze dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo i wolontariat. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze wspólnie bawią się, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą! Natomiast w trakcie akcji czytelniczych młodzież w nietuzinkowy sposób pokazuje swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie. W roku szkolnym 2018/2019 biblioteka wraz z uczniami i wychowawcą klasy VD uczestniczyła z programie . Realizowaliśmy pracę w klubie czytelniczym w przedszkolu i klasach zerowych.

Rating: 8.0/10 (5 votes cast)
Program CEO "Poczytajmy" w naszej bibliotece, 8.0 out of 10 based on 5 ratings