Ciekawa lekcja z pierwszej pomocy

Dnia 6 czerwca w naszej szkole gościła szkolna drużyna pierwszej pomocy z Liceum Ogólnokształcącego w Sulejówku, pod przewodnictwem p. Beaty Ługowskiej w składzie: Justyna Nieborek, Żenia Cyngalowa, Iza Niemczura, Milena Maląg, Ewelina Nowak. Profesjonalna grupa uczennic przeprowadziła warsztaty z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej dla klas gimnazjalnych, grupy przedszkolnej oraz dla uczniów klasy VIIIb. Licealiści, jako młodzi ratownicy, dzieląc się wiedzą i nabytymi umiejętnościami przekazali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz nauczyli, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, co zrobić w sytuacji utraty przytomności, czy też jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej, dziecka czy niemowlęcia. O tym, jak duże znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów z ideą pomagania i skupić się na praktycznych umiejętnościach. Praktyczne zajęcia pozwoliły uczniom utrwalić wiedzę nabytą podczas zajęć edukacji dla bezpieczeństwa.
Organizator: Iwona Wierzbicka

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (10 votes cast)
Ciekawa lekcja z pierwszej pomocy, 6.4 out of 10 based on 10 ratingsPowrót do strony głównej