Akcja „Wszystkie Kolory Świata” zakończona

Nasza akcja szycia szmacianych laleczek „Wszystkie Kolory Świata” dobiegła końca. Dnia 28 lutego 2019 r. w dzień balu karnawałowego klas młodszych odbył się kiermasz UNICEF, podczas którego każdy chętny miał możliwość zakupienia szmacianych laleczek wykonanych przez uczniów klas I–III. Sprzedaż przepięknych zabawek rozpoczęła się o godzinie 10.30 na łączniku, a w jej prowadzenie zaangażowali się uczniowie klasy VI d. Ceną minimalną laleczki była kwota 20 złotych – jednak wiele osób doceniając włożony przez uczniów trud wsparło akcję nieco większą kwotą. Zebraliśmy 1052 zł, z czego jesteśmy bardzo dumni. Wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży laleczek zostały przekazane na konto UNICEF Polska w celu zakupu szczepionek dla dzieci z krajów dotkniętych ubóstwem. Za najciekawiej uszytą laleczkę jury uznało Hawajkę Lilo, którą wykonał Kacper Jonasz z klasy I E. Laleczka będzie reprezentować naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Kacprowi serdecznie gratulujemy. Wszystkim autorom laleczek oraz kupującym gorąco dziękujemy.
Koordynator akcji Katarzyna Świerczyńska

Rating: 8.2/10 (20 votes cast)
Akcja „Wszystkie Kolory Świata” zakończona, 8.2 out of 10 based on 20 ratings