Kreatywna Matematyka 2019/2020

W tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie brali udział w zajęciach łączących matematykę z innymi dziedzinami. Z pełnym zaangażowaniem wykonywali prace plastyczne, rozwijając wyobraźnię i kreatywne myślenie. W zajęciach uczestniczyło 18 uczniów klas 5 i 6. Uczniowie wykazali się pomysłowością i odkryliśmy wiele nowych talentów. Dziękuję wszystkim uczniom za zajęcia, które były dla mnie odskocznią i wędrówką do krainy magii.
Agata Sokołowska – pomysłodawca innowacji i nauczyciel matematyki

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (11 votes cast)Innowacja matematyczna – Kreatywna Matematyka

Królowa nauk niestety nie jest lubiana przez uczniów, a szkoda bo rozwija kreatywne myślenie, uczy logiki, wyposaża w przydatne w życiu umiejętności. Nauczyciele, którzy badają, ankietują poziom zainteresowania uczniów matematyką, czy też poziom chęci uczenia się tego przedmiotu z reguły z przerażeniem patrzą na wyniki ankiet. Stąd pomysł na przełamywanie uczniowskiej awersji do matematyki z wykorzystaniem innowacji autorskiej o nazwie KREATYWNA MATEMATYKA. Kreatywna matematyka to połączenie matematyki z plastyką, połączenie matematyki z życiem codziennym, zastosowanie matematyki na co dzień. W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 w Innowacji Matematycznej brało udział 19 uczniów z klas 4 i 5 z naszej szkoły. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.Z ankiety ewaluacyjnej okazało się iż 100% uczestników tegorocznej innowacji chce brać udział w Kreatywnej Matematyce w przyszłym roku, co mnie ogromnie cieszy i zachęca do dalszej pracy
Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, wykonywali prace plastyczne w 3D, poznawali inną stronę matematyki. Ich prace wzbudzały zachwyt i zainteresowanie wielu osób. Wszystkim uczestnikom zajęć bardzo dziękuję i zapraszam do współpracy w kolejnym roku szkolnym.
Autor projektu Kreatywna matematyka Agata Sokołowska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (7 votes cast)Kreatywna Matematyka

Królowa nauk niestety nie jest lubiana przez uczniów, a szkoda bo rozwija kreatywne myślenie, uczy logiki, wyposaża w przydatne w życiu umiejętności. Nauczyciele, którzy badają, ankietują poziom zainteresowania uczniów matematyką, czy też poziom chęci uczenia się tego przedmiotu z reguły z przerażeniem patrzą na wyniki ankiet. Stąd pomysł na przełamywanie uczniowskiej awersji do matematyki z wykorzystaniem innowacji autorskiej o nazwie Kreatywna Matematyka. To połączenie matematyki z plastyką, połączenie matematyki z życiem codziennym, zastosowanie matematyki na co dzień.


Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (11 votes cast)Strona 1 z 11