Pożegnalne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego w klasie III d

Podczas ostatniego – czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego uczniowie klasy III d zapoznani zostali z książką Elżbiety Zubrzyckiej pt. „Dobre i złe sekrety”. Dyskusja dotyczyła między innymi tego, czy dochowywanie tajemnicy może być niebezpieczne, o czym absolutnie nie wolno mówić, o czym wolno, a o czym wręcz należy, jakie sekrety są niebezpieczne, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
Po burzliwej dyskusji nadszedł czas na niespodziankę – tort z fajerwerkami (oczywiście w postaci zimnych ogni) zamówiony przez wychowawcę specjalnie na tę okazję. Uczniowie nie kryli zadowolenia i z ogromnym apetytem skonsumowali słodki prezent.
WYCHOWAWCA Katarzyna Świerczyńska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.6/10 (14 votes cast)Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego w klasie III A

1 czerwca uczniowie wspólnie przeczytali fragment książki Joanny Olech pt. „Pompon. Wszystko naraz.” Treść utworu stała się inspiracją do rozmowy na temat akceptacji. Dzieci zastanawiały się:
– kiedy czują się bezpieczne, a kiedy nie?
– dlaczego niektórych osób nie akceptują?
– czy brak akceptacji prowadzi do agresji?
Te rozważania uświadomiły im, ze każdy potrzebuje i zasługuje na uwagę i akceptację.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.4/10 (9 votes cast)Spotkanie DYSKUSYJNEGO KLUBU EDUKACYJNEGO w klasie IIId

Pod koniec marca w klasie IIId odbyło się kolejne spotkanie w ramach DYSKUSYJNEGO KLUBU EDUKACYJNEGO. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z treścią książki pt. „Przyjęcie urodzinowe Filipka”, a następnie mogli wymieniać swoje poglądy dotyczące lektury. Rozgorzała gorąca dyskusja na temat kulturalnego zachowania się podczas takiej uroczystości, jaką są urodziny. Uczniowie wypowiadali się na temat zasad postępowania, jakie obowiązują zarówno jubilata, jak i jego gości. Temat bliski dzieciom wzbudził zainteresowanie i chęć prowadzenia rozmowy. Aby umilić dyskusję, uczniowie przygotowali słodki poczęstunek, przy którym zdecydowanie milej płynął czas.
Wychowawca Katarzyna Świerczyńska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (15 votes cast)Dyskusyjne Kluby Edukacyjne w naszej szkole

W bieżącym roku szkolnym 2015/16 nauczycielki klas trzecich – Beata Fruba i Katarzyna Świerczyńska przystąpiły wraz ze swoimi uczniami do ogólnopolskiej akcji „Ja czytam!” i założyły w klasie IIIa oraz IIId Dyskusyjny Klub Edukacyjny.
Spotkania klasowych DKE odbywają się raz w miesiącu i nie polegają jedynie na wzorowym prowadzeniu dyskusji na temat przeczytanego wcześniej tekstu, ale towarzyszą im także pokazy multimedialne, prezentacje, a często nawet słodki poczęstunek. Z przyjemnością można stwierdzić, iż uczniowie bardzo chętnie biorą udział w spotkaniach DKE, w zamian za czynny udział otrzymali już pierwsze nagrody – naklejki i magnesy z logo akcji.
„Ja czytam!” – przeczytaj więcej informacji o Dyskusyjnym Klubie Edukacyjnym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (12 votes cast)Strona 1 z 11