Obchody XV Dnia Papieskiego

W niedzielę 11 października 2015r. w kościele pod wezwaniem Św. Anny w Długiej Kościelnej w ramach obchodów XV Dnia Papieskiego, parafianie po Mszy św. mogli wysłuchać wierszy recytowanych przez uczniów z naszej szkoły, którzy chcieli w ten sposób oddać hołd Wielkiemu Polakowi – św. Janowi Pawłowi II.
„Jan Paweł II – Patron Rodziny” pod takim hasłem 16 października 2015r., w 37 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża – odbył się apel dla klas IV – VI w trakcie, którego uczniowie przypomnieli wydarzenia z pontyfikatu Jana Pawła II.

Z okazji XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów na temat „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym” – został odczytany krótki referat na temat wartości rodziny.
W ramach XIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa” dla uczczenia Roku św. Jana Pawła II, wspólnie wysłuchaliśmy wierszy recytowanych przez uczennice, które zadebiutowały podczas eliminacji szkolnych: Laurę Korczyk z kl. 5d, Aleksandrę Popławską z kl. 5d i Maję Antoniuk z kl. 6b.
Po występie zostały wręczone uczniom dyplomy i pamiątkowe książki pt.: „Podaj miłość dalej” (zbiór prac uczniów Zespołu Szkół w Halinowie z lat 2004-2009).
Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Naszego Wielkiego Papieża – „BARKĘ”. Program Dnia Papieskiego został przez wszystkich nagrodzony brawami.

Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie Lidia Kołakowska przypomniała młodzieży szczególne zasługi Jana Pawła II dla naszej Ojczyzny. Wspomniała o wzruszających chwilach podczas wizyt papieża w Polsce oraz serdecznie podziękowała młodym artystom za występ.

Dziękuję wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem nadali temu uroczystemu dniu wyjątkowy charakter. Dziękuję harcerkom za udział w uroczystości. Wielkie podziękowania należą się również Weronice Kuka i Marceli Terleckiej za zaśpiewanie piosenki o aniołach oraz Darkowi Żukowskiemu za zrobienie zdjęć podczas wspólnej uroczystości.
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (11 votes cast)
Obchody XV Dnia Papieskiego, 9.2 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej