Stawiamy na rozwój i innowacyjność!

W II semestrze kontynuowaliśmy realizację zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego, przyrody, matematyki oraz poradnictwa zawodowego w ramach programu unijnego „Moja przyszłość”. Zajęcia te adresowane były do uczniów z klas piątych.

Na zajęciach uczniowie aktywnie przyswajali nową wiedzę. Byli zachęcani do kreatywnego myślenia poprzez zabawę i działanie. Rozwiązywali różnego rodzaju zadania, łamigłówki i quizy, korzystając z laptopów, tablic interaktywnych i gier dydaktycznych. Oglądali filmy dokumentalne w języku polskim i angielskim, wykonywali plakaty oraz inne prace plastyczne, przeprowadzali ankiety wśród rówieśników i wykorzystywali elementy dramy. Prowadzili różnego rodzaju doświadczenia i eksperymenty naukowe. Rozwijali umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz logicznego myślenia, a także umiejętności współdziałania i pracy w grupie.


W ramach zajęć odbyły się wycieczki do: Muzeum Techniki, Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Farmacji, Głównego Urzędu Miar w Warszawie, Stacji Uzdatniania Wody w Mrowiskach oraz do Rudki Sanatoryjnej i Jedliny. Podczas tych wyjazdów piątoklasiści poszerzali swoje wiadomości przyrodnicze i matematyczne, wzbogacali swoje słownictwo w ojczystym i obcym języku oraz ćwiczyli praktyczną umiejętność komunikowania się w języku angielskim.

Nauczyciele: R. Parobczak, M. Rudnik, J. Siwek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
Stawiamy na rozwój i innowacyjność!, 7.0 out of 10 based on 3 ratingsPowrót do strony głównej