Z działań wolontariuszy …

Nasi wolontariusze przez cały rok szkolny bardzo chętnie podejmowali różne działania mające na celu pomoc innym osobom.
Jednym z takich działań jest „Adopcja serca”. Jest to jedna z form pomocy dzieciom z krajów Trzeciego Świata. Gimnazjaliści przez cały rok szkolny piekli ciasta, które potem sprzedawali na przerwach, organizowali loterie fantowe. Zebrane przez nich fundusze zostaną przekazane na pomoc trzem chłopcom z Afryki.
Wolontariusze z dużym zaangażowaniem systematycznie pomagają również osobom starszym w „Promyku”. Uczniowie klas pierwszych natomiast często odwiedzają przedszkolaków z grupy „Mróweczki”. Organizują oni dla dzieci różne gry i zabawy.

Gimnazjaliści wzięli również udział w akcji wysyłania kartek urodzinowych dla 7-letniego Kubusia z Miłosławia. Chłopiec cierpi na nowotwór i jego marzeniem było otrzymanie jak największej liczby kartek z życzeniami. Przez kilka tygodni wolontariusze zachęcali swoich kolegów do tworzenia kartek urodzinowych dla chłopca. Udało się zebrać bardzo dużo kartek, które zostały wysłane do chłopca.
Wolontariusze angażują się także na rzecz środowiska lokalnego. Pomagali oni w organizacji Pikniku Caritas 31 maja 2015 r. Podczas pikniku zbierane były fundusze na organizację kolonii dla dzieci. Dzięki zebranym środkom dzieci wyjadą na kilka dni do Krynicy Morskiej.
Nasi uczniowie kilka razy w roku uczestniczą także w spotkaniach Klubów Ośmiu, organizowanych przez Fundację „Świat na TAK” dla osób, które szczególnie cenią sobie ludzkie dobro i chcą bezinteresownie pomagać. 18 maja reprezentanci naszego wolontariatu udali się pod opieką p. Anny Kacprzak – opiekuna wolontariatu na uroczystą galę Ośmiu Wspaniałych. Na gali obecna była prezydent Warszawy – p. Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wszyscy zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć występ aktorów Teatru Roma.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.5/10 (6 votes cast)
Z działań wolontariuszy …, 6.5 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej