Program eTwinning – europejska współpraca szkół

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła dołączyła do programu eTwinning. Wspólnie z przyjaciółmi z Makedońskiego Brodu od listopada 2014r. do kwietnia 2015r. realizowaliśmy projekt „Christmas and Easter in Poland and Macedonia”.
Poznaliśmy tradycje bożonarodzeniowe i wielkanocne w Macedonii. Zorganizowaliśmy wystawę kalendarzy adwentowych, kartek bożonarodzeniowych i wielkanocnych w języku angielskim oraz niemieckim. Przygotowaliśmy jasełka w języku angielskim i krótką inscenizację na temat najpowszechniejszych zwyczajów wielkanocnych w Polsce. Podczas zajęć języka angielskiego, niemieckiego i plastyki stworzyliśmy świąteczne cuda: witraże, pisanki, kraszanki, koszyczki, palemki oraz zajączki.

Przyjaciele z Macedonii nauczyli się polskiej kolędy pt. „Cicha noc”, a nasze uczennice z klas szóstych zaśpiewały kolędę w języku macedońskim. Wymieniliśmy się przepisami na tradycyjne potrawy świąteczne w naszych krajach. A następnie przygotowaliśmy ciasto macedońskie, które wszystkim smakowało.
Dokonania projektowe w postaci zdjęć, prezentacji Power Point oraz filmów zamieszczaliśmy na platformie projektu Twin Space. Z ogromną radością informujemy, że za realizację projektu otrzymaliśmy odznakę.
Składamy podziękowania wszystkim uczniom za zaangażowanie i nauczycielom za pomoc w realizacji projektu.

Koordynatorzy projektu:
M. Maciejewski, M. Rudnik, I. Wierzbicka

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.9/10 (7 votes cast)
Program eTwinning - europejska współpraca szkół, 4.9 out of 10 based on 7 ratingsPowrót do strony głównej