Wycieczka do Londynu

27 maja 2015 roku 33 uczniów klas IV – VI wybrało się samolotem na wycieczkę do Londynu. Grupą opiekowali się : p. E. Kupiec, p. M. Maciejewski, p. M. Rudnik i p. I. Wierzbicka.
Ważnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Tamizie, połączony ze zwiedzaniem słynnych mostów Tower Bridge, London Bridge oraz spacer po Westminsterze. Podziwialiśmy również dzieła najsłynniejszych malarzy świata zgromadzone w National Gallery, przy słynnym placu Trafalgar Square. Z bliska zobaczyliśmy obrazy takich malarzy jak Van Gogh, Picasso, Botticelli czy Monet.

Udaliśmy się również do Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, gdzie spędziliśmy niezapomniany czas. Nie obyło się bez zabawnych zdjęć z figurami gwiazd Hollywood, muzyki, sportu oraz członków rodziny królewskiej.
Wizyta w Natural HistoryMuseum była dla nas niezapomnianą naukową przygodą. Mogliśmy wielu rzeczy dotknąć, spróbować, samodzielnie wykonać symulacje bądź eksperymenty.
Następnie udaliśmy się do chińskiej dzielnicy China Town, gdzie mieliśmy okazję spróbować orientalnego jedzenia. Potem zawitaliśmy na Oxford Street, największą ulicę handlową Londynu. Mogliśmy tam nabyć wspaniałe pamiątki, a także zrobić zakupy w słynnym sklepie Primark i największym sklepie z zabawkami Hamleys.
Wspaniałych przeżyć i wrażeń dostarczyła nam przejażdżka London Eye oraz wycieczka do Greenwich na południk zerowy. Zwiedziliśmy również CanaryWharf -słynną dzielnicę wieżowców i drapaczy chmur.
Wyjazd był dla nas niezapomnianą okazją do poznania obyczajów, kultury i dziedzictwa narodowego Anglii. Mieliśmy możliwość doskonalenia naszych umiejętności językowych w sytuacjach codziennych. Tych kilka dni spędziliśmy w doskonałej atmosferze, pomimo braku czasu na odpoczynek. Wrażenia z pobytu w Londynie pozostaną na długo w naszej pamięci.

M. Maciejewski, E. Kupiec, M. Rudnik, I. Wierzbicka

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.9/10 (16 votes cast)
Wycieczka do Londynu, 7.9 out of 10 based on 16 ratingsPowrót do strony głównej