Akademia z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja

Tegoroczną akademię z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja przygotowali uczniowie klasy IIc pod opieką nauczycieli p. Beaty Grynfelder i p. Małgorzaty Matzanke. Drugoklasiści najpierw przypomnieli swoim kolegom, w jakich okolicznościach uchwalona została Konstytucja 3-go Maja i jak ogromne znaczenie miała ona dla naszego kraju. Następnie zaś zaprosili gimnazjalistów do udziału w konkursie wiedzy historycznej. Udział w konkursie wzięli reprezentanci poszczególnych klas. Zadanie mieli niełatwe – musieli zmierzyć się z pytaniami z historii Polski od czasów pierwszych Piastów aż do czasów współczesnych. Uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniami. Najlepszym historykiem okazał się uczeń klasy IIIc – Paweł Bednarczyk. Drugie miejsce zajęła Magdalena Zalewska (kl. IIa), trzecie zaś Grzegorz Szmit (kl. IIb). Uczniowie otrzymali dyplomy, a klasa IIIc nagrodzona została słodyczami za kibicowanie swojemu reprezentantowi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
Akademia z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja, 7.8 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej