Poznajemy zawody naszych Rodziców

Policjant, lekarz, organista, dyrygent chóru, naukowiec, wykładowca akademicki – te zawody nie mają już przed nami żadnych tajemnic. A to wszystko dzięki uprzejmości Rodziców, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali nam to, czym zajmują się na co dzień. Na początku w świetlicy gościliśmy Pana Mariusza Piotrowskiego, który opowiedział nam m.in. na czym polega praca policjanta, ilu jest w Polsce policjantów, po co im kajdanki, jak wygląda odznaka, mundur oraz co trzeba zrobić, aby zasilić szeregi policji. Z uśmiechem i życzliwością odpowiedział na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania najmłodszych.

Następnie o swojej pracy opowiedziała nam Pani Agnieszka Gąsowska-Bodnar – lekarz. Pokazała dzieciom jak prawidłowo przygotować się do operacji, jak wygląda sala i stół operacyjny, a także co nam grozi jak niedokładnie lub za rzadko będziemy myć ręce. Dzięki uprzejmości Pani Doktor mieliśmy również okazję wyhodować własne bakterie na szalkach z pożywką agarową. Kolejnym gościem był Pan Wojciech Karaś – organista i dyrygent chóru. Z tego spotkania dowiedzieliśmy się jakim instrumentem są organy, co w sobie kryją, jak wygląda i po co jest piszczałka, zobaczyliśmy także zdjęcia organów w różnych Kościołach w Polsce. Na koniec wszyscy razem stworzyliśmy wspaniały chór, który po profesjonalnym rozśpiewaniu zaprezentował znany kanon „ Panie Janie”. Ostatnim naszym gościem była Pani Justyna Bielińska, która jest naukowcem i wykładowcą akademickim. Dowiedzieliśmy się czym jest DNA, gdzie je możemy znaleźć, jakie informacje są w nim zawarte. Mieliśmy nawet okazję wspólnie wyizolować DNA z truskawek. Pani Justyna opowiedziała nam również o swojej niezwykle interesującej wyprawie do Sudanu i pracy nad szczątkami kości zarówno ludzkich jak i zwierzęcych.

Jeszcze raz dziękujemy zaproszonym gościom za czas nam poświęcony i serce włożone w prezentację swojego zawodu – Dzieci i Wychowawcy Świetlicy Szkolnej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.2/10 (10 votes cast)
Poznajemy zawody naszych Rodziców, 6.2 out of 10 based on 10 ratingsPowrót do strony głównej