Szkolny Festiwal Nauki

13 maja br. w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal Nauki. W tym roku jego organizacją zajęli się uczniowie klas drugich, którzy pod kierunkiem nauczycieli: p. Krystyny Tulewicz, p. Anny Kacprzak, p. Małgorzaty Krzyszczak, p. Grażyny Słumińskiej i p. Dajany Kaski zaprezentowali kolegom wyniki swojej pracy nad projektami edukacyjnymi.

Festiwal został otwarty przedstawieniem językowej grupy projektowej o Zawiszy Czarnym wystawionym w języku angielskim.

Z kolei grupa uczniów z kl. IIb – Jakub Sokół, Igor Nałęcz, Michał Gawłowski i Daniel Lewarski – przeniosła nas do słonecznej Grecji… Chłopcy zaprezentowali program wycieczki pozwalający zwiedzić najpiękniejsze zabytki antycznego świata.

Młodzi naukowcy w dziedzinie chemii: Jan Gurba, Patryk Poniatowski, Wojciech Woronowicz i Rafał łukaszewski z klasy IIa starali się zainteresować wszystkich swoją pasją poprzez wykonanie ciekawych doświadczeń chemicznych.

Następnie przyszła kolej na specjalistki w dziedzinie reklamy – Paulinę Studnicką, Annę Stępień i Anetę Beredę (kl. IIb). Uczennice przedstawiły kolegom prezentację na temat reklamy, jej rodzajów i sposobów oddziaływania na odbiorcę.

Swoją prezentację przedstawili również uczniowie kl. IIa – Weronika Biłan, Weronika Kwaśna, Alan Konowrodzki, Krystian Partesa i Aleksandra Całkowska. Projekt „Nasze rady na odpady” pokazał uczniom, w jaki sposób gospodarować odpadami, jak je segregować i jaki wpływ mają one na środowisko. Gimnazjaliści zaprezentowali także oryginalny pokaz mody.

Naszych uczniów czekała również miła niespodzianka – uczniowie kl. IIc i IId – Maciej Fołtyn, Oliwia Rosa, Weronika Krystosiak i Patrycja Kublik przygotowali dla swoich kolegów zdrowe przekąsi. Uczniowie ci zaprezentowali wyniki swojej pracy nad projektem „Wiem, co jem” w ramach Dnia Promocji Zdrowia.

Zwieńczeniem Szkolnego Festiwalu nauki był konkurs wiedzowy, w którym wybrano najlepszego ucznia klas III. Supergimbusem 2015 roku okazała się Sylwia Tkaczyk – uczennica kl. IIIe. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas rozgrywek o tytuł Najlepszego Gimnazjalisty powiatu mińskiego, które odbędą się w Salezjańskim Gimnazjum im. Św. Jana Bosko w Mińsku Mazowieckim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (17 votes cast)
Szkolny Festiwal Nauki, 9.8 out of 10 based on 17 ratingsPowrót do strony głównej