Konkurs poezji

Papież„Potrzeba (…), aby w sercach ludzi wierzących zagościło (…) pragnienie świętości, które kształtuje nie tylko prywatne życie, ale wpływa na kształt całych społeczności….”

Jan Paweł II

XII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
„Usłysz Panie, moje słowa…”
W PODZIĘKOWANIU ZA KANONIZACJĘ JANA PAWŁA II

Dnia 01.10.2014 r. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej.
Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas IV –VI.
W etapie szkolnym jury w składzie: Hanna Konowrocka, Agnieszka Kupiec i Małgorzata Cudny wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Hanna Stypułkowska – kl. VI b
II miejsce – Alicja Kowalska – kl. VI c
III miejsce – Paweł Galemba – kl. VI b
Wyróżnienie:
Maja Antoniuk – kl. V b
Aleksandra Jurek – kl. VI b
Krzysztof Żelazek – kl. VI b
Aleksandra Rogala – kl. V c
Klaudia Strzelecka – kl. V c

Do II etapu zostali wytypowani:

Hanna Stypułkowska
Alicja Kowalska
Paweł Galemba

Nie lękajcie się być świętymi! W atmosferze tego wołania był przeżywany 12 konkurs poezji religijnej. Wszyscy razem mogliśmy składać Bogu dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II. Z satysfakcją informujemy, że uczennica klasy VI b – Hanna Stypułkowska, godnie reprezentowała naszą szkołę podczas przesłuchań finalistów i została laureatką XII edycji konkursu. Na uwagę zasługuje fakt, iż do konkursu zgłosiło się 197 szkół. W drugim etapie ponad 700 uczestników sławiło imię Boga. Jury wyłoniło 12 laureatów. To wysiłek wielu środowisk. 3 listopada 2014 r. Hanna Stypułkowska uczestniczyła w uroczystej Gali w Galerii Porczyńskich, podczas której otrzymała wyróżnienie i odebrała nagrodę.
Serdecznie gratulujemy!

„Dziękuję za życzliwość Dyrekcji i Nauczycielom oraz Rodzicom, którzy chcą, aby ich dzieci angażowały się w coś więcej niż w szkołę dydaktyczną. To dar serca, to dar dla Ojca Świętego, któremu ten konkurs był dedykowany. Wierzę, że te wiersze, które mają piękną treść na długo zostaną w waszych sercach, staną się inspiracją do tego, aby piękniej żyć. Cieszę się, że jest to dzieło, które trwa! Takie działania kształtują was – młodych, którzy w swoje ręce bierzecie życie.
Ten konkurs to wielki dar dla Warszawy. Dusza się raduje!”

Dyrektor Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Warszawie
Ks. Sylwester Jeż

Organizator etapu szkolnego
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.1/10 (19 votes cast)
Konkurs poezji, 6.1 out of 10 based on 19 ratingsPowrót do strony głównej