Kolędnicy misyjni

Tradycyjnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Kolędnicy misyjni. W tym roku zbierano pieniądze na rzecz dzieci w Indiach. Powstały cztery grupy kolędników, do których należeli uczniowie z klas: I– III, IV – VI i gimnazjum. W okresie Adwentu ćwiczono scenkę pt. „Z kolędą w domu” i śpiew kolęd oraz przygotowano stroje. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia ksiądz proboszcz podczas Mszy Świętej uroczyście rozesłał kolędników. Nasi uczniowie pod opieką dorosłych przez trzy dni odwiedzali mieszkańców naszej gminy, głosząc radosne orędzie o narodzeniu Pana Jezusa, informując także o trudnej sytuacji dzieci w Indiach. Czwartego dnia kolędnicy przeszli barwnym korowodem przez centrum Halinowa, odwiedzili Bank Spółdzielczy, Pocztę, Policję, sklepy, apteki, a nawet trafili na sesję Rady Miejskiej w Urzędzie Miejskim Halinowie, gdzie zostali bardzo serdecznie przyjęci i wspólnie z obradującymi zaśpiewali kolędę. W uroczystość Trzech Króli podczas Mszy Świętej uczniowie zakończyli misyjne kolędowanie. Łącznie na rzecz dzieci w Indiach zebrano 3 693 zł i 69 groszy.

Opiekunowie:
E. Szulim, J. Gójska


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.8/10 (10 votes cast)
Kolędnicy misyjni, 4.8 out of 10 based on 10 ratingsPowrót do strony głównej