Zajęcia pozalekcyjne w ramach programu „Moja przyszłość”

Od października nasza szkoła realizuje program unijny pt. „Moja przyszłość”. Objęci nim zostali uczniowie klas piątych. W ramach programu odbywają się zajęcia z języka angielskiego, przyrody, matematyki oraz poradnictwa zawodowego.

Na zajęciach z języka angielskiego uczniowie kształtują podstawowe sprawności komunikacyjne, zdobywając w ten sposób praktyczne umiejętności swobodnego posługiwania się językiem obcym w mowie i w piśmie. Uczniowie przygotowywani są również do skutecznego używania języka angielskiego w codziennych sytuacjach poprzez osiąganie różnych celów komunikacyjnych. Na zajęciach piątoklasiści korzystają z gier dydaktycznych, ćwiczeń interaktywnych, filmów, pomocy wizualnych, wykorzystują elementy dramy, przeprowadzają ankiety, czytają teksty, wykonują zadania leksykalne. Do tej pory omówili zagadnienia związane z tematami: żywienie i świat zwierząt.

Podczas zajęć przyrodniczych uczniowie skupili się na nauce poprzez działanie i własną obserwację. Rozpoznawali drzewa i krzewy rosnące na terenie szkoły, nauczyli się określać wiek drzewa, omawiali zmiany fenologiczne zachodzące w przyrodzie jesienią (opadanie liści, jesienne wędrówki ptaków). Dowiedzieli się, jak doświadczalnie sprawdzić kwasowość substancji. Aktualnie piątoklasiści zajmują się zdrowym odżywianiem. Przygotowali już pyszne sałatki warzywne i owocowe, a następnie będą omawiali „piramidę zdrowia”.

Na zajęciach z matematyki kształtowana jest umiejętność rozwijania i wykorzystywania myślenia matematycznego w celu rozwiązywania problemów wynikających z codziennych sytuacji. Uczniowie korzystają z gier interaktywnych, które pomagają rozwijać logiczne myślenie.

W ramach zajęć odbyły się wycieczki do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie i do Gospodarstwa Agroturystycznego – „Leszczynowe Zacisze” w Rozalinie. Podczas tych wyjazdów piątoklasiści poznali wiadomości przyrodnicze, dotyczące świata zwierząt i roślin oraz ćwiczyli praktyczną umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Uczniowie odwiedzili również Bank Spółdzielczy w Halinowie i Piekarnię w Długiej Kościelnej.

Nauczyciele:
R. Parobczak, M. Rudnik, J. Siwek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.4/10 (9 votes cast)
Zajęcia pozalekcyjne w ramach programu „Moja przyszłość”, 5.4 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej