Lekcja historii w Wilanowie

24 listopada uczniowie klas Ia, Ib i Id udali się pod opieką nauczycieli do Wilanowa na lekcję muzealną połączoną ze zwiedzaniem wnętrz pałacu. Ponad godzinę nasi uczniowie przemierzali komnaty królewskie – poznawali nie tylko ich przeznaczenie czy wyposażenie, ale też interpretowali symbolikę obrazów i malowideł na ścianach. W trakcie lekcji okazało się, że nasi uczniowie sporo wiedzą o epoce baroku. Udało im się jednak poznać mnóstwo ciekawostek o życiu króla Jana III Sobieskiego, jego żony Marysieńki i ich dworu.

Po lekcji gimnazjaliści podążyli do kina, gdzie obejrzeli film w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego pt. „Serce, serduszko”. Film bardzo spodobał się naszym uczniom, wzbudził wiele różnych emocji od śmiechu do refleksji nad tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.8/10 (17 votes cast)
Lekcja historii w Wilanowie, 5.8 out of 10 based on 17 ratingsPowrót do strony głównej