Wizyta drugoklasistów do hotelu Willa Zagórze

Na początku października 2014r. uczniowie klasy II d pojechali do hotelu Willa Zagórze, aby wziąć udział w pasjonujących zajęciach pt. „Hotel – Jak to działa”.
Powitanie dzieci miało miejsce w jednej z sal weselnych, na srodku której ustawiony był ogromny stół nakryty białym obrusem. Na wstępie pani recepcjonistka opowiedziała o swojej pracy, a także o pracy pozostałych osób, które niezbędne są w hotelu. Następnie dzieci zwiedziły pokoje Willi Zagórze, zasiadły w restauracji, aby poznać zasady savoir vivre obowiązujące podczas spożywania posiłków w miejscu publicznym. Ogromną atrakcją było zwiedzanie restauracyjnej kuchni. Wszyscy zwiedzający zostali wyposażeni w kucharskie czapki i ruszyli oglądać kuchenne labirynty. Kolejnym punktem programu wycieczki było własnoręczne ozdabianie wcześniej przygotowanych babeczek. Najróżniejszego rodzaju polewy, sosy, posypki, orzeszki dawały powód do wspaniałej kulinarnej zabawy. Na koniec uczniowie poznali zasady składania serwetek, sami nakryli do stołu, a potem zgodnie z wcześniej poznanymi zasadami kulturalnego zachowania zjedli smaczny obiad i przygotowany własnoręcznie deser. Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem i wręczeniem pamiątkowych dyplomów. Niezapomniane wrażenia pozostaną na długo w pamięci drugoklasistów.

Wychowawca klasy IId:
Katarzyna Świerczyńska


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.8/10 (17 votes cast)
Wizyta drugoklasistów do hotelu Willa Zagórze, 3.8 out of 10 based on 17 ratingsPowrót do strony głównej