Spotkanie Kapituły Klubów Ośmiu

Do działania w wolontariacie naszych gimnazjalistów zachęcać nie trzeba – zawsze są oni gotowi nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Wolontariusze naszego gimnazjum zrzeszeni są w Klubie Ośmiu przy Fundacji „Świat na Tak”. 7 października br. Fundacja „Świat na Tak” zorganizowała spotkanie opiekunów i wolontariuszy działających w Klubach Ośmiu. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam naszych przedstawicieli, którzy udali się na spotkanie pod opieką p. Anny Kacprzak.

Prezes fundacji – p. Joanna Fabisiak podziękowała wszystkim wolontariuszom za sumienną pracę na rzecz innych osób i wręczyła im dyplomy. Wolontariusze zostali również zapoznani z planem działań na obecny rok szkolny. Jak się okazało najważniejszym zadaniem Klubów Ośmiu będzie wsparcie Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Spotkanie wolontariuszy uświetnił nawet występ dwóch podopiecznych ośrodka – solisty oraz pianisty. Ich występ zachwycił wszystkich zebranych. Ponadto przedstawiciele z Zakładu dla Ociemniałych w Laskach opowiedzieli o swojej historii oraz podali młodzieży wiele ważnych wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób pomagać osobom niewidomym.
Dla naszych uczniów było to bardzo ważne spotkanie – niezwykle pouczające, ale też mobilizujące do dalszych działań. Czekamy więc na kolejne inicjatywy naszego Klubu Ośmiu, w które wszyscy będziemy włączali się z przyjemnością!

Rating: 5.3/10 (17 votes cast)
Spotkanie Kapituły Klubów Ośmiu, 5.3 out of 10 based on 17 ratings