Boże Narodzenie w Halinowie

Get the Flash Player to see this content.

 

18 grudnia na Hali Sportowej w Halinowie odbyło się I Świąteczne Spotkanie Wigilijne dla mieszkańców gminy Halinów.

 

Get the Flash Player to see this content.

 

Inicjatorem i organizatorem imprezy była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przy Zespole Szkół w Halinowie, Dyrektor Zespołu Szkół w Halinowie oraz Music Star Studio, a Honorowy Patronat objął Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu sponsorów, których szczodrość w połączeniu z pracą Rady Rodziców zaowocowała profesjonalnie i z rozmachem zorganizowaną imprezą.

Mimo siarczystego mrozu Mieszkańcy Halinowa licznie przybyli z całymi rodzinami na uroczystość. Program był tak przygotowany, by każdy znalazł coś dla siebie. Na najmłodszych czekały konkursy plastyczne, bicie rekordu na najdłuższy łańcuch choinkowy, malowanie twarzy oraz spotkanie z Mikołajem i Śnieżynką. Rodzice w tym czasie mogli napić sie kawy w kawiarence i skosztować świątecznych wypieków, których różnorodność to zasługa rodziców. Obok przyjemności dla ciała, organizatorzy zadbali również o coś dla ducha. Na scenie w blasku świateł pojawiły się zespoły  STEP SQUAD i formacja taneczna FUSION STYLE działające przy Music Star Studio. Ich emanujący energią występ spotkał się z zachwytem widzów.

 

 

[flashvideo file=video/04.flv ]

 

Niewątpliwą atrakcją była obecność sponsorów i VIP-ów, którzy uświetnili swą obecnością świąteczne spotkanie. Pan Burmistrz w towarzystwie Radnych i Sponsorów został zaproszony do malowania bombek świątecznych. Te mini dzieła sztuki wystawiono na licytację, a pozyskane środki w kwocie ponad 3000zł przekazano na rzecz dzieci z Zespołu Szkół w Halinowie.

Po tych wszystkich budzących emocje atrakcjach, nadszedł czas na wyciszenie i refleksję. Przygasły światła, a na scenie pojawił sie zespół MEO z Otwocka i rozpoczął się koncert uwielbieniowy. Wraz z mieszkańcami Halinowa przysłuchiwali się mu Księża z miejscowych parafii. Na sali zapanowała atmosfera zadumy i zagościł Duch Świąt. Występ był poruszający i trafił do serc słuchaczy. Kiedy przebrzmiały ostatnie dźwięki koncertu, głos zabrał ks. Robert Szewczyk Proboszcz parafii M.Ł.B w Halinowie. Pobłogosławił wszystkich zgromadzonych, a na sali dał się słyszeć trzask łamanego opłatka i szmer składanych życzeń. W rodzinnej atmosferze wymieniano uściski i słowa, które gdyby nie ta uroczystość, może nigdy by nie padły. W oczach zgromadzonych gości widać było wzruszenie.

 

 

Get the Flash Player to see this content.

 

Spotkanie to zapoczątkowało nowa tradycję w naszej Gminie. Za rok, rodzice w czapkach Mikołaja powrócą i ponownie dołożą wszelkich starań, by mieszkańcy naszej Gminy poczuli magię nadchodzących Świąt.

sponsorzy:
Qlco, Klaudia i Karol Mielcarek, Urząd Miasta Halinów, Piekarnia Megma, Kozak Druk, MDkam, Dom Kultury Halinów, Dom Kultury Okuniew, Usługi Hydrauliczne Mirosław Lesiński, Marbo, ViVisound, Hernciszfilm.

organizatorzy:
Zespół Szkół w Halinowie, Rada Rodziców Szkoły podstawowej i Gimnazjum, Music Star Studio

patroni medialni:
Nasza Gmina, Kurier Skruda

 

Szanowni Państwo, Drodzy Goście Wigilijnego Spotkania!

W imieniu Rady Rodziców oraz swoim własnym kłaniamy się Wam serdecznie i raz jeszcze dziękuję za to, że mogliśmy razem spędzić kilka godzin w przedświątecznym nastroju. Byliśmy razem w bardzo ważnym dniu, w dniu symbolicznym i skłaniającym do serdeczności, wspólnych planów, i podsumowań. Nasze uroczyste spotkanie było skierowane do naszych najmłodszych, do uczniów naszej gminnej, lokalnej szkoły. Mówiło się kiedyś powszechnie, że „Wszystkie dzieci są nasze”. Spotykając się razem w szkole – na pewno odczuliśmy, że to hasło nabiera nowego, realnego wymiaru. Wymiaru pomocy, troski, serdeczności i naszej lokalnej wspólnoty.

Jeszcze raz, choć to może zabrzmieć niezbyt stylistycznie – podkreślam, że spotkanie było NASZE, w NASZEJ szkole, w NASZEJ społeczności.

 

 

Get the Flash Player to see this content.

 

To zobowiązuje! Teraz, gdy ucichły już świąteczne i sylwestrowe odgłosy – czujmy się zobowiązani do dalszego współdziałania dla szkoły, dzieciaków, społeczności.

Przed nam kolejny rok i kolejne wyzwania. Wigilijna uroczystość pokazała, że działając wspólnie można przyczynić się do czegoś dobrego, pomocnego, serdecznego i – najważniejsze – skutecznego.

Oby tej skuteczności we wspólnej pracy wystarczyło nam na cały 2011 rok! Za dwanaście miesięcy spotkajmy się znów i świętujmy wspólne osiągnięcia.

Rozmawiajmy ze sobą przez cały rok, mówmy o sprawach trudnych i kłopotliwych, uczmy się rozwiązywać je wspólnie. Tak, jak nam się to udało w Uroczystość Wigilijną.

Drodzy Państwo, Drodzy Goście!

Serdecznie dziękujemy Sponsorom, Darczyńcom za wsparcie tego ważnego spotkania. Dziękuję wszystkim, którzy stworzyli dzieła przeznaczone na licytację. Serdeczne dzięki tym, którzy je zakupili.

Podczas naszej uroczystości zebraliśmy kwotę trzech tysięcy złotych, która została przeznaczona na działalność Rady Rodziców szkoły podstawowej i gimnazjum. Będziemy Was informować o jej zagospodarowaniu.

Kłaniam się też z podziękowaniem wszystkim wykonawcom koncertu i życzę sukcesów w dalszej działalności.

Bóg zapłać Naszemu Księdzu Proboszczowi! Niech dalej będzie przy nas z modlitwą.

Jeszcze raz wielkie podziękowania za pomoc, za udział w tym pięknym dziele i gorące zaproszenie za rok!

 

Przewodniczący Rady Rodziców
Andrzej Górski i Marek Choszczyk
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Boże Narodzenie w Halinowie, 10.0 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej