U nas książka też ma swoje święto…

W środę 18 czerwca z okazji obchodów Święta Książki odbył się w naszej szkole międzyklasowy konkurs pod hasłem: „Znamy bohaterów naszych lektur”.

Przedstawiciele poszczególnych klas mieli za zadanie przebrać się za dowolnie wybraną postać literacką oraz dokonać krótkiej autoprezentacji. Plejada bohaterów była naprawdę interesująca, mogliśmy poznać bliżej m.in. Oskara z opowiadania E.E. Schmitta, Klarę i Wacława – postaci z komedii A. Fredry, Skawińskiego z noweli Sienkiewicza, „Rudego” – bohatera „Kamieni na szaniec”, Gandalfa z powieści Tolkiena, Alinę z tragedii J. Słowackiego czy podstępnego posła krzyżackiego Kunona von Lichtensteina.

W kolejnym etapie konkursu gimnazjaliści zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi znajomości treści i problematyki lektur szkolnych. Trzeba przyznać, że doskonale radzili sobie z udzielaniem odpowiedzi. Najlepszymi okazali się jednak reprezentanci klas:

I miejsce – kl. IIId
II miejsce – kl. IIc
III miejsce – kl. IIb

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.3/10 (7 votes cast)
U nas książka też ma swoje święto…, 5.3 out of 10 based on 7 ratingsPowrót do strony głównej