Klasy IV w „Dolinie Bobrów”

Dnia 5 czerwca i 13 czerwca uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Bobrów” w Wólce Dłużewskiej.
Po przybyciu na miejsce, czwartoklasistów powitała właścicielka gospodarstwa w regionalnym, kołbielskim stroju ludowym. Po krótkim odpoczynku na placu zabaw dzieci zostały podzielone na trzy grupy i udały się na zwiedzanie zagrody edukacyjnej, biorąc udział w zastępujących najęciach:

• obejrzały stodołę z ekspozycją maszyn i urządzeń rolniczych oraz gospodarczych, poznały sposoby ich użytkowania, uczyły się młócenia, przesiewania zboża, tkania kilimów, prania szarym mydłem na tarze;
  • poszukiwały skarbów wykrywaczem metali;
  • w stylizowanej chacie krytej strzechą wykonywały wyplatanki z siana;

Po zajęciach praktycznych na terenie gospodarstwa zostało zorganizowane ognisko i pieczenie kiełbasek.
Wycieczka była bardzo udana i cieszyła się ogromnym zainteresowanie uczniów. Bogatsi o nowe doświadczenia, zmęczeni po zabawach ruchowych, ale z wyplecioną kaczuszką w ręku wróciliśmy do domów.

Rating: 6.4/10 (16 votes cast)
Klasy IV w „Dolinie Bobrów”, 6.4 out of 10 based on 16 ratings