Niech się mury pną do góry…

31 maja br. w Zespole Szkół w Halinowie miało miejsce szczególne wydarzenie, a mianowicie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego gmachu gimnazjum.

Pani dyrektor Ewa Dziumak serdecznie powitała przybyłych gości: pana burmistrza Adama Ciszkowskiego, pana sekretarza Roberta Grubka, pana Marcina Pietrusińskiego – przewodniczącego rady Miejskiej w Halinowie, pana posła Grzegorza Woźniaka, wicestarostę – pana Krzysztofa Płochockiego, księży proboszczów: ks. Jana Rucińskiego, ks. Roberta Szewczyka, ks. Marka Twarowskiego oraz wszystkich radnych, urzędników halinowskiego magistratu, sołtysów, nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły, a także przedstawicieli firmy CETUS na czele z kierownikiem prac budowlanych.

[Gallery not found]

Zarówno pani dyrektor jak i przedstawiciele naszych władz lokalnych podkreślali w swoich przemówieniach, jak ważną i potrzebną dla wszystkich mieszkańców Halinowa jest rozpoczęta właśnie inwestycja związana z utworzeniem nowego gmachu szkoły. Następnie uczennica klasy III – Karina Jankowska odczytała treść aktu erekcyjnego budowy gimnazjum, ksiądz Robert Szewczyk poświęcił dokument, po czym akt erekcyjny został zamknięty w specjalnej kapsule. Panie dyrektor: Ewa Dziumak, Danuta Standziak i Ewa Kupiec włożyły do niej również monetę jednozłotową, banknot dwudziestozłotowy, medalik z wizerunkiem św. Benedykta, folder gimnazjum, okładkę folderu o naszej gminie, aby pozostawić potomnym ślad czasu, w którym szkoła powstawała.

Wreszcie nadszedł moment wmurowania kamienia węgielnego… Jako pierwszy za kielnię i zaprawę murarską chwycił pan burmistrz Halinowa, kolejną cegłę wmurowała pani dyrektor Zespołu Szkół w Halinowie, a za nią to samo uczyniło jeszcze wielu zaproszonych gości.

Kiedy kamień węgielny został wmurowany, pani dyrektor poprosiła wszystkich zebranych na placu budowy o przejście na salę gimnastyczną, gdzie czekał na gości przygotowany przez nauczycieli poczęstunek. Z pewnością miłą niespodzianką okazała się również krótka część artystyczna, podczas której wystąpiła grupa teatralna „Skruda” w przedstawieniu „Lekcja” opartego na fragmentach sztuki francuskiego dramatopisarza Eugènia Ionesci.

Jesteśmy przekonani, że ten szczególny dzień na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników tej wspaniałej uroczystości, jaką było wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego gmachu gimnazjum w Halinowie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (26 votes cast)
Niech się mury pną do góry…, 8.6 out of 10 based on 26 ratingsPowrót do strony głównej