Pasowanie na czytelnika w roku szkolnym 2013/2014

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki jest na stałe wpisane w kalendarz uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Tak było i tym razem, dnia 19.03.2014. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której wszyscy mieli okazję być widzami w szkolnym teatrze cieni.

Uczniowie klas II wraz z wychowawcami przygotowali krótkie przedstawienia bajek dla dzieci. Na scenie zobaczyliśmy między innymi Szewczyka Dratewkę, Kota w butach, Czerwonego Kapturka czy Smoka Wawelskiego. Uczniowie klasy pierwszej doskonale poradzili sobie także z odgadywaniem zagadek dotyczących bohaterów baśni i bajek. Zadania okazały się proste, ponieważ młodzi czytelnicy uczestniczyli wcześniej w lekcji bibliotecznej. Mieli wtedy okazję do zwiedzania biblioteki szkolnej, zapoznania się z księgozbiorem, oraz jej regulaminem i zasadami wypożyczania.

W końcowej części uroczystości nauczyciele bibliotekarze: Pani Ewa Ludwiniak i Pani Małgorzata Nowak dokonały aktu pasowania. Skupieni i poważni pierwszoklasiści, w obecności Pani Dyrektor Ewy Kupiec uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Dzieci otrzymały pamiątkowe, piękne – ręcznie wykonane zakładki do książek.

Życzymy młodym czytelnikom, aby biblioteka zawsze kojarzyła się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym. Pamiętajcie! Jesteście w niej zawsze mile widziani!

Książka niech będzie zawsze Waszym przyjacielem.
Nie zdradzi nie oszuka, a nauczy wiele.

Wychowawcy klas II

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (10 votes cast)
Pasowanie na czytelnika w roku szkolnym 2013/2014, 8.2 out of 10 based on 10 ratingsPowrót do strony głównej