Pierwszaki garnki lepią

8 maja klasy Ic i Id wraz z wychowawcami – p. Agnieszka Podbielską i p. Katarzyną Świerczyńską uczestniczyły w wycieczce po Warszawie, podczas której uczniowie poznali baśnie i legendy dawnej stolicy wędrując uliczkami Starego Miasta. Opowieści o zaczarowanym dzwonie, Bazyliszku, czy dobrym duchu Basi z zamkowych komnat budziły wśród pierwszaków ogromne zainteresowanie i skłaniały do refleksji.

Największą atrakcją wycieczki była wizyta w Muzeum Archeologicznym, gdzie uczniowie zapoznali się z wystawą, wysłuchali lekcji o pradziejowej metodzie wytwarzania naczyń z gliny, a następnie sami mogli zmierzyć się z trudem lepienia garnków, dzbanków lub ozdobnych miseczek. Trzeba przyznać, że dzieci były bardzo zdyscyplinowane i skupione na swojej pracy, w którą włączyły się także panie oraz rodzice biorący udział w wycieczce – p. Emilia Wojdyga i p. Grzegorz Tomaszewski.
Gliniane wytwory musiały pozostać w muzeum do wypalenia w specjalnym piecu, pierwszaki jednak nie mogą się doczekać momentu odbioru dzieł swoich małych, ale jakże sprawnych rączek.

Wychowawczynie klas Ic i Id

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.5/10 (11 votes cast)
Pierwszaki garnki lepią, 6.5 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej