Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek

Dnia 18 marca 2014r. uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyli w spotkaniu z pisarką, autorką książek dla dzieci panią Agnieszką Frączek.
Pisarka odwiedziła naszą szkołę na zaproszenie pań bibliotekarek Ewy Ludwiniak i Małgorzaty Podolak. Pierwszoklasiści przygotowali się do tej wizyty wcześniej, uczestnicząc w lekcjach bibliotecznych w trakcie których zapoznano ich z twórczością pisarki.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Autorka z pasją i wielkim poczuciem humoru opowiadała o początkach swojej kariery pisarskiej, interesująco czytała fragmenty swoich książek i bawiła się z dziećmi najczęściej popełnianymi błędami językowymi. Każdy z uczestników chyba na zawsze zapamięta, że choinkę ubieramy, a spodnie wkładamy. Następnie autorka pokazała dzieciom drogę, jaką musi przebyć książka od pomysłu do czytelnika. Dzieci kolejno wcielały się w osoby odpowiedzialne za jej powstanie: autor, ilustrator, redaktor itd. Najciekawszym momentem spotkania była zapowiedź najnowszej i chyba najbardziej zwariowanej książki pisarki „Wiersze łaciate i jeden w kratę”.
O tym jak bardzo pierwszoklasistom podobała się twórczość pani Agnieszki, świadczą wszystkie sprzedane książki, do których wpisywała dedykacje i autografy. Spotkanie z pisarką zakończyło się podziękowaniem oraz wręczeniem kwiatów przez uczniowską delegację. Nie zabrakło też pamiątkowego zdjęcia oraz wpisu do Kroniki Biblioteki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek, 10.0 out of 10 based on 3 ratingsPowrót do strony głównej