Jasełka szkolne 2013

Get the Flash Player to see this content.

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. Dnia 20.12.2013 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pani Dyrektor Ewa Dziumak, Pani Wicedyrektor Ewa Kupiec, nauczyciele i uczniowie . Przygotowana scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści – uczniowie klas I-III i Vb.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc. Jednak to do nich i małego Jezusa śpieszyli kolejno : pastuszkowie, góralki, mędrcy, a nawet babcia z osiołkiem. Nie mogło także zabraknąć historii z udziałem okrutnego Heroda i jego dworu. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Nad oprawą muzyczną czuwali: Ewa Szulim, Zdzisław Nadrowski i Anna Karaś, a występów aktorskich dopilnowała Joanna Gójska.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i nauczycieli opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Po występie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Ewy Dziumak.

Get the Flash Player to see this content.

Na zakończenie, z bożenarodzeniowym przesłaniem, została odśpiewana kolęda „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Widzowie mieli po raz kolejny możliwość uczestniczenia w tradycji i radości przeżywania tych wspaniałych Świąt.

Get the Flash Player to see this content.

Joanna Gójska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.9/10 (9 votes cast)
Jasełka szkolne 2013, 7.9 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej