WOŚP w Zespole Szkół w Halinowie

Już po raz drugi Zespół Szkół w Halinowie zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Impreza inaugurująca 22. Finał rozpoczęła się 11 stycznia 2014 r. meczem towarzyskim pomiędzy Legionami Otwock a Lesanem Halinów, który zakończył się wygraną gospodarzy. Atmosferę między setami podgrzewała debiutująca grupa cheerleaderek pod kierunkiem p. Magdaleny Lesiak.

[Gallery not found]

Ogromnych emocji dostarczyli karatecy z Mińsko – Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin pod opieką senseia p. Jarosława Fruby. Pokazy rozpoczęły się prezentacją podstawowych technik kihon, następnie zaprezentowano kombinacje do walk, techniki samoobrony oraz różnego rodzaju elementy zręcznościowe. Końcowym punktem występu było sprawdzenie technik wytrzymałości, czyli testy tameshiwari (łamanie desek calowych, płyty chodnikowej i bloczków gazobetonowych). Całość komentował sensei Maciej Wójcicki.

[Gallery not found]

Kolejnym punktem programu była aukcja przedmiotów nadesłanych przez organizatorów i ofiarowanych przez sponsorów. Największym powodzeniem cieszyły się zestawy zawierające piłki z autografami piłkarzy Legii Warszawa, koszulki z logo Halinów Team wraz z voucherami na naukę judo, ufundowane przez p. B. Bogdaniuka.

Podczas trwania imprezy wszyscy goście mieli możliwość zakupienia cegiełki z niespodzianką, słodkości w kawiarence oraz zmierzenia poziomu cukru i ciśnienia tętniczego.

Jako ostatni wystąpił zespół muzyczny REAVEN z krótkim koncertem, po którym czekała na gości słodka niespodzianka – tort z logo WOŚP ufundowany przez p. Marcina Sikorskiego.

12 stycznia 2014 r. od wczesnych godzin porannych dwudziestu wolontariuszy z Gimnazjum w Halinowie pod opieką nauczycieli oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiej Kościelnej kwestowało na ulicach gminy Halinów. Pomimo złych warunków pogodowych udało się zebrać łącznie ponad 12 200 zł.

Sztab ZS w Halinowie składa podziękowania wszystkim darczyńcom oraz sponsorom: p. B. Bogdaniukowi, p. K. Sęk, p. A. Zaniewskiemu, p. J. Zawadzkiemu, pp. Grabowskim, p. J. Frubie, pp. Kwiatkowskim, firmie CROSS, siatkarzom Lesana Halinów i Legionów Otwock, zespołowi REAVEN.

Szczególne podziękowania sztab kieruje do OSP z Długiej Kościelnej, szczególnie do dh M. Lesińskiego. Dzięki zaangażowaniu strażaków i przy współudziale DG Ravel G. Króla wolontariusze mogli wieczorem pojechać do studia TVP w Warszawie.

Organizacją imprezy w ZS zajęły się panie ze Sztabu WOŚP w składzie: p. Renata Jasińska, p. Małgorzata Saniewska, p. Agata Sokołowska, p. Agata Brodzik.

[Gallery not found]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.3/10 (16 votes cast)
WOŚP w Zespole Szkół w Halinowie, 5.3 out of 10 based on 16 ratingsPowrót do strony głównej