Tradycje bożonarodzeniowe w Polsce i Europie

Okres przedświąteczny w naszej szkole zawsze obchodzony jest bardzo uroczyście, nasi uczniowie dekorują sale, ubierają choinki, razem z wychowawcami dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia i przygotowują przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej.
W tym roku uczniowie naszego gimnazjum: Marcin Czub (kl. IIId), Weronika Wilk (kl. IIIe), Katarzyna Chrzanowska (kl. IIa), Paulina Bieńkowska (kl. IIa) i Paweł Kwaśny (kl. IIa) zaprosili nauczycieli, kolegów, koleżanki do obejrzenia prezentacji dotyczącej zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych, którą przygotowali w ramach projektu prowadzonego pod kierunkiem p. Hanny Kuleszy. Nasi uczniowie zostali zapoznani ze zwyczajami świątecznymi w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Belgii, wysłuchali kolęd w języku angielskim i niemieckim, obejrzeli tańce popularne w tych krajach. Mieli nawet okazję spróbować tradycyjnych angielskich ciasteczek z bakaliami, które własnoręcznie przygotowali realizujący projekt uczniowie.

Po życzeniach płynących od uczniów, pani dyrektor wręczyła wolontariuszom odwiedzającym Dom Opieki „Promyk” podziękowania od jego mieszkańców i podkreśliła, że jest to postawa godna naśladowania. Następnie gimnazjaliści rozeszli się do klas, by złożyć sobie życzenia z wychowawcami i kolegami.

Rating: 7.4/10 (5 votes cast)
Tradycje bożonarodzeniowe w Polsce i Europie, 7.4 out of 10 based on 5 ratings