Spotkanie autorskie z panią Stanisławą Gujską

Pani Stanisława Gujska – autorka wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży w dniu 24 października 2013r. była gościem szkolnej biblioteki. Spotkanie z pisarką było wpisane w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IIb i IIId szkoły podstawowej pod opieką p. Ewy Kupiec, p. Joanny Gójskiej i p. Ewy Szulim, a także wybrani uczniowie klas II gimnazjum pod opieką p. W. Augustyniak. Pani Gujska w niezwykle barwny sposób odkrywała przed uczniami tajniki swojego pisarstwa, interesująco czytała swoje najnowsze wiersze i opowiadania, angażując do tego młodzież. Miłym zaskoczeniem był miniteatrzyk odegrany przez pisarkę i uczniów naszej szkoły.

Autorka chętnie odpowiadała na pytania dzieci i młodzieży, nie zabrakło też zabaw ruchowych. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali autorce, wręczając kwiaty. Pani Gujska chętnie rozdawała autografy, można też było kupić jej książkę lub zaraz na gorąco wypożyczyć w bibliotece, co uczyniło kilka osób. Wizyta autorki okazała się więc owocna. Na pamiątkę spotkania pisarka pozostawiła w bibliotece książkę pt. „Ścieżkami liter”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.2/10 (9 votes cast)
Spotkanie autorskie z panią Stanisławą Gujską, 5.2 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej