Dzień Edukacji Narodowej

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej pani dyrektor Ewa Dziumak powitała uczniów, nauczycieli oraz pozostałych pracowników oświaty, podkreślając, że dzień 14 października jest świętem nas wszystkich a także świętem nauki. Jak co roku wyróżnieni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi otrzymali z rąk pani dyrektor Nagrody Dyrektora przyznawane za szczególne osiągnięcia i wzorową pracę dydaktyczno-wychowawczą.

Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Piotr Stypułkowski w imieniu całej społeczności szkolnej podziękował pani dyrektor Ewie Dziumak, pani dyrektor Danucie Standziak oraz wszystkim pracownikom naszej placówki za pasję i ogromny entuzjazm w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy szkoły. Złożył życzenia wytrwałości, satysfakcji zawodowej oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

Wreszcie przyszedł czas na część artystyczną. Grupa teatralna Skruda przygotowała specjalny serwis informacyjny, w którym dziennikarze przedstawili wyłącznie dobre wiadomości z kraju, gminy oraz szkolnego podwórka.

Widzowie mieli okazję obejrzeć także fragment Kroniki Filmowej. W materiale archiwalnym przypomniano, w jaki sposób celebrowano Dzień Edukacji Narodowej w latach osiemdziesiątych. Eksponowano najważniejsze symbole państwowe, recytowano okolicznościowe wiersze, śpiewano piosenki, nie mogło też zabraknąć czerwonych goździków…

Równie interesujące okazały się wiadomości sportowe. Gimnazjalistów szczególnie zaintrygował konkurs na stanowisko trenera bokserów. Pewnie dlatego, że szanse kandydatów są bardzo wyrównane, bo większość naszych uczniów spełnia podstawowe warunki: wyjątkowa odporność na ciosy, mocne i zdrowe zęby. :)

Prognozy pogody na najbliższe dni dla okolic Halinowa okazały się dość łaskawe. Pogodynka – Claudia Garlos zapewniała, że nie musimy się obawiać żadnych opadów, jedynie wzdłuż ul. Okuniewskiej spadnie manna z nieba i to w takich ilościach, że wystarczy jej nawet dla leniuchów. Jak zwykle w piątek podano też komunikat dla alergików. Wszyscy uczuleni na szkołę zostali uspokojeni, że do wakacji zostało już zaledwie 8 miesięcy. :)

W serwisie reklamowym zaprezentowano interesującą ofertę gadżetów przydatnych zarówno uczniom jak i nauczycielom. Wśród niepozornych, ale jakże funkcjonalnych przyborów znalazły się między innymi: specjalny aparat słuchowy, wyposażony w mikroskopijne dźwiękochłonne uszczelki, posiadające moc regulacji natężenia hałasu, nieodzowne podczas głośnych przerw międzylekcyjnych; superklejąca taśma na usta w rozmiarach: S, L, XL, przygotowana specjalnie z myślą o gimnazjalistach, którzy mają kłopot z samodyscypliną, wyjątkowo miękka i delikatna powłoka owej taśmy sprawia, że otwór gębowy każdego gaduły może zostać szczelnie zamknięty bez wywołania uczucia bólu oraz bez spowodowania niepotrzebnej depilacji pod nosem (co mogłoby wyrządzić niemałe szkody młodym, wchodzącym w okres dojrzewania mężczyznom).

Zwieńczeniem uroczystości była gala Wiktorów. Uczniowie przyznali paniom dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi specjalne odznaczenia. Podziękowali nimi za ogromną cierpliwość, oddanie, zaangażowanie sercem i umysłem w pracę na rzecz rozwoju intelektualnego, duchowego swoich wychowanków a także troskę o to, aby w naszej szkole każdy czuł się bezpiecznie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.1/10 (9 votes cast)
Dzień Edukacji Narodowej, 5.1 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej