Obchody 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Tradycją w naszej szkole stało się włączanie w gminne obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. Także w tym roku uczniowie klas III gimnazjum pod kierunkiem pań Beaty Grynfelder i Ewy Wujek przygotowali akademię, podczas której recytowali wiersze przybliżające historię tamtego okresu. Po obejrzeniu tego poetycko-literackiego montażu oraz filmu o tematyce II wojny światowej gimnazjaliści udali się do kościoła w Długiej Kościelnej, gdzie uczący w naszej szkole ksiądz Marek Jeznach odprawił Mszę św. za Ojczyznę.

We Mszy św. uczestniczyli także przedstawiciele władz gminy Halinów na czele z burmistrzem p. Adamem Ciszkowskim, a także poczty sztandarowe gminnych szkół oraz sztandar Straży Pożarnej z Długiej Kościelnej. Po Mszy św. delegacja uczniów udała się wraz z nauczycielami na cmentarz parafialny, by złoży kwiaty i zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.8/10 (6 votes cast)
Obchody 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej, 6.8 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej