Anna Onichimowska z wizytą w naszej szkole…

Na kolejne spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom” zaprosiliśmy p. Annę Onichimowską – autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie z pisarką odbyło się w świetlicy szkolnej, wzięli w nim udział uczniowie kl. Vc szkoły podstawowej i uczniowie kl. Id i Ie gimnazjum wraz z nauczycielami. Młodzież przygotowywała się do tej wizyty wcześniej, sięgając po książki autorki.
Pani Onichimowska na co dzień mieszka w Warszawie, dużo podróżuje, interesuje się sportem, lubi pisać – to jej sposób na życie i praca. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalnością literatura dziecięca. Chciała być dziennikarką, tak jak jej ojciec, została jednak pisarką. Jest autorką około 40 książek dla dzieci i młodzieży, wielu sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych.

Twórczość p. Onichimowskiej cieszy się nie tylko niesłabnącym powodzeniem u czytelników, ale również dużym uznaniem krytyki literackiej. Wartym podkreślenia jest fakt, że jej zbiór opowiadań „Dziesięć stron świata” został wyróżniony w Konkursie „Książka Roku 2007” zorganizowanym przez Polską Sekcję IBBY.
Podczas spotkania p. Onichimowska okazała się świetną gawędziarką, która potrafiła swoimi opowieściami zaciekawić zgromadzonych w świetlicy uczniów. Opowiadała o sobie i początkach swojej kariery pisarskiej. Odpowiadała na pytania słuchaczy, udzielał porad tym, których marzeniem jest pisanie powieści, a potem interesująco przeczytała fragment swojej najnowszej książki pt. „Pomiędzy”.
Po zakończeniu spotkania uczniowie ochoczo ustawili się po autografy, a niektórzy udali się do biblioteki szkolnej, by wypożyczyć książki pisarki. Bardzo to ucieszyło p. Onichimowską, bo akurat znajdowała się w bibliotece. Uczniowie chętnie sięgają po książkę, której autora bezpośrednio poznali.
Dziękujemy Panu Dariuszowi Kowalczykowi Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury w Halinowie za sfinansowanie spotkania. Oby takich spotkań było jak najwięcej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.4/10 (11 votes cast)
Anna Onichimowska z wizytą w naszej szkole…, 7.4 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej