… I RODZICE CZYTAJĄ Z NAMI

Dnia 20 lutego 2013r. ponownie spotkaliśmy się w bibliotece w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem do wspólnego czytania zaprosiliśmy rodziców. Na spotkanie z pierwszoklasistami przyszła Pani Urszula Linkiewicz, która zmierzyła się z poezją Juliana Tuwima. Ciepły i serdeczny głos Pani Uli sprawił, że dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych tekstów. Ogromną radość sprawił maluchom wiersz pt. „Rzepka”. Dzieci bardzo szybko zapamiętały fragment i regularnie powtarzały część:

„…Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!…”

To była wspaniała zabawa. Dziękujemy Pani Uli za poświęcony nam czas i zaangażowanie. Zapraszamy kolejnych rodziców do wzięci udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, a w przyszłości stanie się to pasją naszych wychowanków.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (7 votes cast)
... I RODZICE CZYTAJĄ Z NAMI, 6.4 out of 10 based on 7 ratingsPowrót do strony głównej