Dziecięca Akademia Przyszłości

Już od miesiąca października 2012r. 24 uczniów z klas II i III bierze udział w projekcie unijnym DZIECIĘCA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI. Uczęszczają oni codziennie na zajęcia dodatkowe, które prowadzone są przez nauczycieli naszej szkoły i obejmują: zajęcia sportowe, przyrodniczo – matematyczne, informatyczne, języka angielskiego oraz warsztaty z panią pedagog, podczas których uczniowie nie tylko mogą się doskonale bawić, ale także uczyć się rozwiązywania problemów. Zajęcia te prowadzone są najczęściej w salach klas I-III, pracowni komputerowej, a także na hali sportowej.

Ponadto w ramach projektu zorganizowane zostały trzy wycieczki. Pierwsza odbyła się w dniu 17.11.2012r. do Muzeum Techniki w Warszawie na lekcję pt. „Eco życie w Eco domu”, gdzie pod kierunkiem pracownika muzeum, uczniowie poznali sposoby wytwarzania energii elektrycznej, które nie zagrażają środowisku. Oglądając modele elektrowni, dowiedzieli się, że na prąd można przetworzyć energię wiatru, słońca i wody. Uzmysłowili sobie też, jak ważne jest segregowanie śmieci i ich recykling. Po lekcji nastąpił czas na zwiedzanie całego muzeum.

Kolejną atrakcją był wyjazd na basen do Józefowa w dniu 01.12.2012r., gdzie dzieci, oprócz poznania elementów techniki pływania, korzystały ze zjeżdżalni oraz różnych przyborów pozwalających utrzymać się na wodzie, co niewątpliwie było dla nich świetną zabawą.

Trzeci wyjazd zaplanowany również w ramach zajęć sportowych odbył się dnia 22.12.2012r. do sali zabaw oraz kręgielni „Fantasy Park” w Warszawie. Pierwszą godzinę dzieci spędziły w części rekreacyjnej, gdzie korzystały z basenu z kulkami, wspinały się na drabinki, ścianki, przechodziły przez labirynty. Druga tura zajęć odbyła się na kręgielni. Najpierw pokazano dzieciom, w jaki sposób posługiwać się kulą, jak ją chwytać, następnie jak zbijać kręgle. Zabawa wzbudziła wiele emocji i radości.

Realizacja projektu DZIECIECA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI możliwa jest dzięki współpracy Gminy Halinów z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie i potrwa do końca czerwca 2013 roku.

Koordynator projektu – Katarzyna Świerczyńska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (14 votes cast)
Dziecięca Akademia Przyszłości, 6.3 out of 10 based on 14 ratingsPowrót do strony głównej