Jasełka

Dnia 21 grudnia 2012r. w szkole podstawowej odbyły się jasełka pt. „Dzieci z pokłonem u żłóbka”. Jasełka przygotowali uczniowie klasy IVa i IVb pod opieką księdza Michała Domagały. Aktorzy zaprezentowali tradycyjną wersję jasełek. Przedstawili historię pastuszka – wędrowca, który idzie oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi. Niesie podarki, które chce mu skraść zły rozbójnik. Do Jezusa przybywają też inni goście: trzej wędrowcy, pasterze i dzieci. Składają pokłon Jezusowi, dzielą się z Nim wszystkimi radościami i smutkami.

Jasełka zostały przedstawione w sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej pracami artystycznymi naszych dzieci, scenografię zaś przygotowali gimnazjaliści wraz z panią Mileną Chróścik. Pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i wspólnym śpiewaniem kolęd rozpocząć świętowanie Narodzin Zbawiciela.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.1/10 (17 votes cast)
Jasełka, 6.1 out of 10 based on 17 ratingsPowrót do strony głównej