„Góra Nakrętek”

„Zmieniając siebie, zmieniamy świat!

Świata nie zmieniają akcje społeczne – one zmieniają ludzi.

Przecież jest tyle uszczęśliwiających akcji … I ich wyniki”

 

Już od września 2012r. w Zespole Szkół w Halinowie ruszyła kolejna akcja – „GÓRA NAKRĘTEK”. W zeszłym roku uzbieraliśmy wspólnie 1600 kg plastikowych nakrętek. Mamy nadzieję, że w tym roku pokonamy swój własny rekord. W ramach wdzięczności za naszą pracę Żoliborskie Stowarzyszenie DOM RODZINA CZŁOWIEK umieściło muzyczne podziękowanie na You Tube : „Stowarzyszenie Dom Rodzina Człowiek dziękuje ludziom dobrej woli :-)

Dnia 06.09.2012r. 14 uczniów ze szkoły podstawowej wyjechało do Warszawy, aby wziąć udział w uroczystych obchodach Jubileuszu 5 – lecia działalności Żoliborskiego Stowarzyszenia DOM RODZINA CZŁOWIEK.

Uroczystość rozpoczęła delegacja młodych wolontariuszy i ich opiekunów z naszej szkoły. Po prezentacji części artystycznej z okazji obchodów Jubileuszu złożyliśmy gratulacje oraz życzenia dla wszystkich członków Żoliborskiego Stowarzyszenia. W sposób szczególny ciepłymi słowami przywitaliśmy Daniela i Adriana, ciesząc się, że poprzez duże zaangażowanie uczniów z naszej szkoły w akcję „Góra Nakrętek” , mogliśmy się przyczynić do zrealizowania marzeń kolejnych osób, dla których nowe wózki stały się początkiem nowej historii życia. Nasi uczniowie po raz kolejny przekonali się, że „bezinteresowna pomoc jest wartością”, że warto, nawet dla uśmiechu chorych ludzi, schylić się po zwykłą plastikową nakrętkę, bo jej wartość jest NIEZWYKŁA.

Z okazji jubileuszu pięciolecia istnienia stowarzyszenia, w intencji jego wolontariuszy i wychowanków modlił się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego bp Józef Guzdek – Bądźcie Rycerzami Miłości Miłosiernej – życzył dzieciom i młodzieży z Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom – Rodzina – Człowiek bp Guzdek. Przywołując w homilii postać św. brata Alberta, hierarcha podkreślił, że tym, czego każdy człowiek – w tym także ten biedny – najbardziej potrzebuje jest miłość. Tłumacząc różnicę jaka istnieje między litością a miłosierdziem, bp Guzdek zaznaczył, że jałmużna bez miłości jest gorzka, a pomoc przykra. Zdaniem biskupa polowego, od pozyskiwanych środków na rzecz innych, ważniejsi są sami ludzie, którzy niosą pomoc.

 

http://radiowarszawa.com.pl/2012/09/5-lat-zoliborskiego-stowarzyszenia-dom-rodzina-czlowiek/

 

Kochani,

Składam Wam serdeczne podziękowanie. To Wy i My razem zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Jej efekty to wózki inwalidzkie – protezy dla ludzi cierpiących. Pokazaliśmy całej Polsce, że bez pieniędzy, tylko ciężką pracą społeczną, determinacją i wiarą w ludzi można iść z pomocą drugiemu człowiekowi. Pomoc Wasza i Nasza dała im chęć życia. Nasz cel to niesienie pomocy ludziom chorym,  poszkodowanym przez los i walka o godność człowieka. Pamiętajmy, że w kolejce czeka 50 osób, dajmy im chęć życia!

Zofia Korzeniecka-Podrucka 

 

Harmonogram imprezy:

10.00 – powitanie gości

10.10 – występy laureatów

10.40 – wręczenie nagród

11.00 – przemówienie gości

11.15 – krótki koncert zespołu szkolnego

11.30 – wręczenie dyplomów finalistom

 

Koordynator Ogólnopolskiej  Akcji  „Góra Nakrętek”

Justyna Mirosz                              Małgorzata  Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (15 votes cast)
„Góra Nakrętek”, 8.7 out of 10 based on 15 ratingsPowrót do strony głównej