W „Dolinie Bobrów”… – wycieczka klas V

Dnia 13 września 2021 r. klasy V pod opieką swoich wychowawców wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Bobrów” w Wólce Dłużewskiej. Po przybyciu na miejsce, podzieleni na grupy uczniowie, przystąpili do zadań przygotowanych przez panie gospodynie ubrane w ludowe stroje. Uczniowie kopali motyką kartofle w polu oraz słuchali ciekawostek związanych z ich uprawą. Odbyły się konkurencje zręcznościowe, z ziemniakiem w roli głównej. Uczniowie obierali też wykopane przez siebie pyry, tarli je na tarce, a potem zajadali usmażone przez panie gospodynie placki ziemniaczane. Ogromną atrakcją dla uczniów okazało się odgadywanie nazw owoców i warzyw po smaku. Chłopcy i dziewczęta mogli też skorzystać z placu zabaw, znajdującego się na terenie gospodarstwa.
Mamy nadzieję, że wyjazd zintegrował zespoły klasowe, lekcja w terenie dostarczyła dzieciom wiadomości, których nie ma w podręcznikach, zaś pobyt na świeżym powietrzu oraz dużo ruchu wpłynęły korzystnie na kondycję piątoklasistów.
ORGANIZATORZY: M. Rudnik, A. Dziobak, A. Kupiec, M. Podolak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
W „Dolinie Bobrów”… - wycieczka klas V, 7.8 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej