Święto patrona

Dnia 21 maja 2010 r. już po raz siódmy obchodziliśmy ŚWIĘTO PATRONA szkoły.

Dnia 21 maja 2010 r. już po raz siódmy obchodziliśmy ŚWIĘTO PATRONA szkoły. Z okazji nadania Szkole Podstawowej w Halinowie im. Kornela Makuszyńskiego uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami przygotowali program artystyczny przybliżający postać wybitnego pisarza oraz jego twórczość.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Hymnu Kornelowców”. Trzecioklasiści ubrani w stroje galowe z dużym zaangażowaniem prezentowali bogatą twórczość Kornela Makuszyńskiego i anegdoty z tym związane. Uczniowie klas 0-VI obecni na uroczystości z zainteresowaniem słuchali recytacji, ciekawostek z życia Patrona szkoły, a także recenzji z wybranych książek. Specjalnie na tę uroczystość mama jednego z uczniów napisała wiersz pt. „Zostań mistrzem książki”, który zachęcał do doskonalenia umiejętności czytania.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród i wyróżnień dla laureatów i finalistów dwóch konkursów im. Kornela Makuszyńskiego – plastycznego i recytatorskiego.

 

Wychowawcy klas trzecich:

IIIa – Beata Fruba

IIIb – Elżbieta Jerzak

IIIc – Agnieszka Podbielska

IIId – Katarzyna Świerczyńska

 


 

ZOSTAŃ MISTRZEM KSIĄŻKI

Ja dziś dzieciom moim powiem

Jak się świetnie bawić słowem

Gdy otworzysz książkę moją

Tam literki w rządkach stoją

Okulary na nos włóż

Czytaj je od lewej wzdłuż

Linijeczkę za linijką w dół

Aż przeczytasz strony pół

A gdy całą stronę zgłębisz

Wtedy z ciebie wstępny jest Mistrz

Przekręć kartkę i od nowa

Strony przygód chłonie głowa

Gdy część książki przeczytałeś

Mistrzem średnim już się stałeś

Kiedy całą już posiądziesz swym umysłem

Jesteś w pełni książki Mistrzem!

Urszula Łasek
[Gallery not found]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (9 votes cast)
Święto patrona, 7.3 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej